Anasayfa » Darbeci generaller kurtuluşu HDP’ye oy vermekte arıyor
FETÖ'de Bugün

Darbeci generaller kurtuluşu HDP’ye oy vermekte arıyor

FETÖ tutuklusu generaller, cezaevinde kendileriyle görüşmeye gelen yakınlarından seçimlerde HDP’ye oy vermelerini istedi.

Aralarında eski tuğgeneraller Gökhan Şahin Sönmezateş ve Mehmet Partigöç ile eski Albay Cemil Turhan’ın da bulunduğu Sincan Cezaevi’ndeki bazı FETÖ’cüler, kendileriyle görüşmeye gelen yakınlarından yarın yapılacak seçimlerde HDP’ye oy vermelerini istedikleri ortaya çıktı.

Tutuklu FETÖ’cülerin, telkinlerde bulundukları yakınlarına “cezaevinden kurtulmak için tek şanslarının HDP’nin barajı aşarak Meclise girmesi” gerektiğini söyledikleri belirtildi.

Geçmiş seçimlerde de aynı taktiği kullandılar

17/25 Aralık kalkışmalarıyla hükümeti düşürmeye çalışan ancak başarılı olamayan FETÖ, 30 Mart 2014 yerel seçim ile 7 Haziran ve 1 Kasım’daki genel seçimlerde de AK Parti karşısındaki en güçlü adayın desteklenmesi yönünde mensuplarına talimat göndermişti.

Örgütün bu talimatı, düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen örgütsel dökümanlarda, örgüt mensuplarının verdikleri ifadelerde ve “ByLock” yazışmalarında da yer almıştı. Bu dökümanlara göre örgüt, elemanlarından “AK Partililerle seçim tartışmalarına girilmemesi, ülkedeki olumsuz olayları dile getirerek AK Parti’ye oy verilmemesi”ni istedi.

Kaynak: AA

Kategoriler