Anasayfa » Darbe gecesi FETÖ’cü doktorlar: “Sizi kim sokağa döktüyse o tedavi etsin”
FETÖ'de Bugün

Darbe gecesi FETÖ’cü doktorlar: “Sizi kim sokağa döktüyse o tedavi etsin”

15 Temmuz darbe girişimi gazisi Mine Özer’in anlattıkları FETÖ militanlarının cuntacıların kurşunları ile yaralanan vatandaşlara bile acımadığını gözler önüne serdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘sokağa çıkın’ çağrısı ile demokrasiye sahip çıkanlardan biri olan Mine Özer, “Bir minibüste 12 kişiydik, hepimiz ağır yaralıydık. Turgut Özal Üniversitesi Hastanesi ‘Sizi kim sokağa döktüyse gidin o tedavi etsin’ diyerek bizi kapıdan çevirdi” dedi.

Meclis’te kurulan 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini araştıran komisyona, o gece darbecilerin kurşunları ile ağır yaralan, 4 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra sağlığına kavuşan sivil gazi Mine Özer çarpıcı açıklamalarda bulundu.63 yaşında gazilik mertebesine erişen Özer, çocuklarını ve torunlarını vatansız bırakmamak için eşi ile birlikte sokağa çıktığını söyledi.

Özer, yaşadıklarını gözyaşları içinde şöyle anlattı: “Jandarma Genel Komutanlığı önüne geldiğimizde bir tankla karşılaştım. Tankı kullanan askerle göz göze geldiğimde ‘Ben senin teyzenim, anneannenim, bana ateş edemezsin’ diye bağırıyordum. O sırada ‘Lan asker, vur bu şerefsizleri’ diye bir ses geldi. Helikopterden ve içerinden ateş edildi. Şarapnel parçalarının vücudumuza isabet etmesi sonucu birçok yerimizden yaralandık. Eşim polisi, ambulansı aradı ama hiçbirinden haber alamadık. 30 kadar kişi kuşlar gibi vurulduk. Benimle beraber 12 kişiyi bir halı yıkama aracına bindirdiler. 12 kişi kanımız birbirine karışa karışa Turgut Özal Hastanesine götürüldük. Bizi almadılar. ‘Sizi kim sokağa döktüyse gidin o tedavi etsin’ dediler.”

Kaynak: A Haber

Kategoriler