Anasayfa » Cumhurbaşkanlığını bombalayan pilotun teğmen yeğeni FETÖ evlerinde kalmış
FETÖ'de Bugün

Cumhurbaşkanlığını bombalayan pilotun teğmen yeğeni FETÖ evlerinde kalmış

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 52 kişinin yargılandığı davada tanıklar ifade verdi.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklarla taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde tanık sıfatıyla ifade veren S.F, davanın sanıklarından eski kursiyer Teğmen Muhammed Macit ile 2010 yılında FETÖ’nün çalışma evlerinde kaldığını söyledi.

“Örgüt evlerine geliyordu”

S.F, 2010 yılında Ankara’da FETÖ’nün kapatılan eğitim kurumlarından Maltepe Dershanesine gittiğini, dershanenin üst katında bulunan konferans salonunda örgüt sohbetleri düzenlendiğini ve orada çalışan bir öğretmen tarafından örgütün çalışma evine yönlendirildiğini belirtti.

Gittiği eve sanık Macit’in de geldiğini belirten S.F, “Muhammed Macit dershaneye gelmiyordu. Örgütün öğrenci evinde ders çalışmaya geliyordu. O evde Muhammed ile birlikte 4 kişiydik. Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde okuyan ‘Ömer’ kod adlı kişi bizden sorumluydu.” diye konuştu.

“Subay olduğunu duydum”

S.F, örgüt ağabeyinin kendilerini askerî okullara yönlendirdiğini, bunun üzerine sınavlara girip Balıkesir Astsubay Meslek Yüksekokulunu kazandığını, Muhammed Macit’in de subay olduğunu duyduğunu kaydetti.

“Darbe girişiminin ardından ifade verdim”

Akıncı Üssü davası sanıklarından Cumhurbaşkanlığı Külliyesini ve TBMM’yi bombaladığı tespit edilen eski pilot Kurmay ÜDarbe steğmen Müslim Macit’in yeğeni olan sanığı, darbe girişiminden sonra haberlerde görüp hakkında ifade verdiğini dile getiren S.F, sanık Muhammed Macit ile FETÖ’nün çalışma evlerinde birlikte kaldıklarını belirtti.

FETÖ’cü pilotun yeğeni inkâr etti

Muhammed Macit, 2 Ekim 2017’de duruşmada Akıncı Üssü davası sanıklarından eski pilot kurmay üsteğmen Müslim Macit’in öz amcası olduğunu belirterek akrabalık bağı üzerinden kendisinin de suçlu olduğu yönünde algı oluşturulmaya çalışıldığını savunmuş, FETÖ üyeliğini reddetmişti.

Kaynak: AA

Kategoriler