Anasayfa » Cumhurbaşkanlığı Külliyesine sızan FETÖ’cü polisler açığa alındı
FETÖ'de Bugün

Cumhurbaşkanlığı Külliyesine sızan FETÖ’cü polisler açığa alındı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından FETÖ bağlantılı olduğu gerekçesiyle açığa alınan 9 bin 103 polis arasında, Cumhurbaşkanı ve aile bireylerinin yakın koruma ve güvenliğinden sorumlu Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığında görevli 2’si emniyet müdürü 19 polis var. İşte ayrıntılar:

Türkiye genelinde 81 ilde yapılan “Mahrem İmamlar” operasyonun ardından dün akşam saatlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından FETÖ bağlantılı oldukları gerekçesi ile 9 bin 103 polis memurunun açığa alındığı açıklanmıştı.

Açığa alınmaların en dikkat çekici yönü ise Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığından açığa alınan polislerin sayısı oldu.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığında 2’si emniyet müdürü 9 rütbeli personel açığa alındı. Rütbeli personelin dışında 10 polis memurunun da açığa alınması ile Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığında açığa alınan polis sayısı 19’a erişti.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, Cumhurbaşkanı ve aile bireylerinin yakın korumaları ve güvenliklerini sağlamaktan sorumlu. Bu birimde görev yapan personel Cumhurbaşkanlığı Köşkü, konutu ya da Cumhurbaşkanının bulunduğu her türlü bina ve tesisin çevresinin güvenliğini sağlamakla görevli. Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi personeli, Cumhurbaşkanının makam ve çalışma odalarının içi ve bitişik çevresinde de 24 saat boyunca güvenlik hizmeti vermekten sorumlu.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığından açığa alınan emniyet mensupları şunlar:

-İbrahim Kaya (3.sınıf emniyet müdürü)
-Mehmet Çiftçi (4.sınıf emniyet müdürü)
-Burak Kayar (Emniyet amiri)
-Mehmet Bacaksız (Komiser)
-Halil İbrahim Çubuk (Komiser yardımcısı)
-Ali Eyüp (Komiser yardımcısı)
-Ergün Bozok (Komiser yardımcısı)
-İbrahim Ceylan (Komiser yardımcısı)
-Kenan Koç (Komiser yardımcısı)
-Tunahan Soylu ( Polis memuru)
-Didem Ceylan (Polis memuru)
-Hakan Sarıkaya (Polis memuru)
-Fatih Özkaya (Polis memuru)
-Sinan Şahbudak (Polis mmemuru)
-Sinan Çezik (Polis memuru)
-Emrah Apaydın (Polis memuru)
-Şahin Ağkoç (Polis memuru)
-Ali Çiğdemtepe (Polis memuru)
-Orhan Çetinkaya (Polis memuru)

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler