Anasayfa » Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kırgız kamuoyuna FETÖ vurgusu
FETÖ'de Bugün

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kırgız kamuoyuna FETÖ vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “FETÖ’nün küresel terör tehdidi karşısında halklarımızın güvenliğini sağlamak için el ele vererek mücadele etmek zorundayız.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan ziyareti öncesinde ülkedeki Erkin Too gazetesi için Türk-Kırgız ilişkilerine dair “Ata Yurdu Kırgızistan’la Çok Yönlü Bağlarımızı Güçlendiriyoruz” başlıklı bir değerlendirme kaleme aldı.

Gazetenin hem manşetinde hem de iç sayfasında geniş şekilde yer alan makalesinde Erdoğan, FETÖ ile mücadele vurgusu yaptı.

“FETÖ tüm dünya için bir tehdit”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, makalesinde, 15 Temmuz hain darbe girişiminin arkasındaki FETÖ’nün (FETÖ) sadece Türkiye değil, tüm dünya için bir tehdit olduğunun altını çizdi.

FETÖ’nün, DEAŞ ya da PKK/YPG gibi küresel bir tehdit olduğunu belirten Erdoğan, “Küresel terör tehdidi karşısında halklarımızın güvenliğini sağlamak için el ele vererek mücadele etmek zorundayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Şahsının ve Türk halkının, Kırgızistan’la dostluğa verdiği değeri vurgulayan Erdoğan, Kırgızistan’ın bağımsızlığının 27. yılını da kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, makalesini, “Türk kardeşlerinizin selamını alıp, inşallah yarın siz, gönül coğrafyamızın uç beylerine getireceğim.” ifadesiyle sonlandırdı.

Kaynak: AA

Kategoriler