Anasayfa » Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kırgızistan ile ilişkilerimizi FETÖ gölgesinden kurtararak geliştireceğiz
FETÖ'de Bugün

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kırgızistan ile ilişkilerimizi FETÖ gölgesinden kurtararak geliştireceğiz

Erdoğan, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinde düzenlenen “Fahri Doktora Payesi Tevcihi” ile “Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Yeni Tesislerin Toplu Açılış Töreni”ne mevkidaşı Sooronbay Ceenbekov ile katıldı.

Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplam 186 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının akademik ve idari personel olarak Kırgızistanlı kardeşleriyle ortak hedeflere ulaşmak için bu çatı altında gayret gösterdiğini belirtti.

“Manas Üniversitemiz, bugün ulaştığı seviye itibarıyla ‘FETÖ ihanet şebekesinin devletin uluslararası düzeydeki eğitimde başarılı olamayacağı’ şeklindeki iddiasını çürütmüştür.” diyen Başkan Erdoğan, “Üniversitemiz, eğitim-öğretim, bilimsel gelişme, topluma hizmet ve uluslararası marka olma hedeflerine ulaşma yolunda şimdiden mesafe katetmeye başladı. İnşallah, Allah nasip ederse bir dahaki gelişimde karşımda çok daha ileri düzeyde bir üniversite bulacağıma inanıyorum.” ifadesini kullandı. Bu ifadelerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz ilişkilerimizi özellikle FETÖ gölgesinden kurtararak önümüzdeki dönemde daha da geliştirmeye kararlıyız.” sözleri ile Kırgızistan’la olan ilişkimizin yol haritasını belirtti.

Kaynak: AA

 

Kategoriler