Anasayfa » Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Güney Afrika FETÖ’nün en faal olduğu ülkelerden biri’
FETÖ'de Bugün

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Güney Afrika FETÖ’nün en faal olduğu ülkelerden biri’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Afrika’da Türkiye’nin Pretorya Büyükelçiliği Kançılarya binasının açılış töreninde konuştu.

“Bizim nazarımızda terör örgütleri arasında hiçbir fark yoktur.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adı, söylemi, imajı ne olursa olsun terör örgütlerinin tamamı insanlığın ortak düşmanıdır. DEAŞ neyse FETÖ odur. PKK neyse Boko Haram, El Şebab aynıdır.” şeklinde konuştu.

FETÖ’nün dünyada en faal olduğu ülkelerden birinin Güney Afrika olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Bunu kendileriyle görüşeceğim. Daha önce belgeleri vermiştim. Bu defa yeni gelişmeler ışığında, bunları da kendilerine vereceğim. Zira, 15 Temmuz’da bizim başımıza bela olan bu terör örgütü yarın Güney Afrika’nın da başına bela olabilir, bunu hatırlatacağım.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile mücadele vurgusu yaptığı konuşmasına şöyle devam etti:

“FETÖ’nün bu toprakları kirletmesi, burayı üs haline getirmesi, Güney Afrikalı dostlarımızın alicenaplığını kullanmasına izin vermeyeceğiz. Bu örgüt bulunduğu her yerde zehrini sisteme zerk eden kirli, kalleş, mülevves bir yapıdır.”

Kaynak: AA

Kategoriler