Anasayfa » Cihat Yaycı orman yangınlarının perde arkasını anlattı
FETÖ'de Bugün

Cihat Yaycı orman yangınlarının perde arkasını anlattı

cihat-yayci-kimdir-eksi

FETÖ’cüler yangınları üstlenen PKK’yı tenkit etti

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi (Türk DEGS) Kurucusu Emekli Amiral Cihat Yaycı, orman yangınlarıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Sosyal paylaşım platformu Youtube üzerinden paylaştığı bir videoyla, PKK’nın bu yangınların çıkartılmasını üstlendiğini söyleyen Yaycı, terör örgütünün çocuk istismarı yapmaktan çekinmediğini ifade etti. Ardından, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının, yangınları üstlenmesi üzerine PKK’yı eleştirdiğini vurgulayan Emekli Amiral: “Terör örgütü PKK bu yangınları üstlendiğinde Almanya’ya kaçmış baş vatan hainleri tarafından-bizim Türk Degs Twitter hesabını takip ederseniz, orada göreceksiniz-FETÖ’cü hainler tarafından PKK tenkit edildi.” ifadelerini kullandı. Yaycı, Türkiye’de bir çevre terörü olduğunu ve hedefin devlet olduğunu belirtti.

İklim değişikliği demek terörü aklamaktır

Cihat Yaycı, Türkiye’de peş peşe çıkan orman yangınlarını iklim değişikliği şeklinde ifade etmenin, PKK ve FETÖ’yü aklamak olacağına dikkat çekerek:

“Türkiye’de bir çevre terörü gerçeği vardır. Bunu iklim değişikliği şeklinde açıklamak, PKK, vatan hainleri ve FETÖ’nün söylemidir.” dedi. Ardından, Türk DEGS’in, siyasetten uzak ve devletçi bir düşünce kuruluşu olduğunu ifade eden Yaycı, “Hedef iktidar değil, devlettir. Biz devletten yanayız.” şeklinde konuştu.

Yaycı, açıklamalarının devamında:

“Bugün Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü hedeftedir. Bunu da ‘çevre terörü’ ile yapmaktalar ve açıkça söylemektedirler. Bu yangınlarla ‘devletin düşeceği’ imâ edilmektedir. Devletin aciz kaldığı, vatandaşını koruyamadığı söylenmek istenmektedir.” ifadelerini kullandı. Yaycı, Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (World Wildlife Fund) yangın raporuna göre, yangınların sadece yüzde 4’ünün doğal yollarla çıktığını söyleyerek:

“O nedenle iklim değişikliği nedeniyle yangının çıktığı sözleri, bilimsel dayanaktan yoksundur. Bugün yanan orman miktarı, Türkiye’nin 10 senede yanmış olandan daha fazlası ve bu çok acıdır.” şeklinde konuştu. PKK’nın Yunanistan’ın Lavrion şehrinde kampı olduğunu vurgulayan Yaycı, firari FETÖ mensuplarının Yunanistan’a kaçmalarının da tesadüf olmadığını belirterek:

FETÖ elebaşı, ‘Yunanistan kardeşliğini ispatlamıştır’ dedi. Yunanistan isminin tarihe gümüş harflerle yazılacağını söyledi” dedi.

Türkiye’de Kürt kökenli vatandaşların PKK ile bir tutulduğunu da sözlerine ekleyen Yaycı,

“Bizdeki Türk tanımı anayasal vatandaşlıktır. Sakın oyuna gelmeyelim. PKK bir terör örgütüdür. PKK, Kürt kökenli kardeşlerimizi kesinlikle temsil etmez.” dedi.

Cihat Yaycı FETÖ’cülerin hedefinde

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı ve ekibi, “FETÖ metre sistemi” ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) kripto örgüt mensuplarını ortaya çıkarmıştı. Yaycı, yayınladığı videoyla yeniden FETÖ’cülerin hedefinde. Emre Uslu, Said Sefa gibi firari FETÖ tetikçileri, sosyal medyada Yaycı’ya yönelik karalama kampanyası başlattı.

Kategoriler