Anasayfa » CHP’li Aykan Erdemir ABD’ye yalvardı
FETÖ'de Bugün Özel Haber

CHP’li Aykan Erdemir ABD’ye yalvardı

Türkiye düşmanı Aykan Erdemir PKK destekçisi Kati Piri ile

FETÖ’cü Aykan Erdemir: Türkiye’yi durdurun

Aykan Erdemir, Birleşik Arap Emirlikleri’nden aldığı kirli paralar ile Türkiye’ye saldırmaya devam ediyor. FETÖ firarisi Aykan Erdemir 17/25 Aralık darbe sürecinden önce Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile FETÖ yöneticilerini ABD’de buluşturan isimlerden biriydi. ABD’de İsrail adına lobi yapan “Demokrasileri Savunma Vakfında” Türkiye uzmanı olarak çalışan Aydemir, BAE’nin finansal olarak desteklediği vakıf adına bir rapor hazırladı. ABD’nin Eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman ile birlikte hazırladığı raporda Türkiye için “haydut devlet” deme cüretini gösteren Aydemir, Yunan medyası tarafından mutlulukla karşılandı. İhanet dolu raporda, ABD’den Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilimde Yunanistan adına tavır koymasını ve Doğu Akdeniz Temsilcisi ataması da istendi.

FETÖ firarisi Aykan Erdemir, en az kendisi kadar Türkiye düşmanı olan Eric Edelman ile birlikte hazırladığı raporda, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de ABD ve Batı’nın çıkarlarına aykırı davrandığını, güçlü bir rakip haline geldiğini,  saldırgan bir tutum izlediğini ve bunun engellemesini talep ettiler. Raporda ayrıca Türkiye’nin rakibi ülkelerin desteklenmesi istendi. ABD’den Doğu Akdeniz için sadece temsilci ile yetinmemesini, askeri gücünü de bölgeye göndererek caydırıcı davranmasını isteyen rapor, “Demokrasileri Savunma Vakfı”nın Türkiye düşmanlığını bir kez daha gösterdi. ABD’deki İsrail lobisinin en önemli kuruluşlarından biri olarak görülen “Demokrasileri Savunma Vakfı”nın başında yeminli Türkiye düşmanları Mark Dubowitz ve Jonathan Schanzer bulunuyor. İkili Türkiye’ye ne kadar düşmansa Birleşik Arap Emirlikleri’ne de o kadar yakınlar. BAE’nin ABD Büyükelçisi Yusuf el Uteybe ile yakın ilişkileri bilinen vakıf, BAE parasıyla İsrail tezlerini savunuyor. FETÖ firarisi CHP’li Aykan Erdemir ABD bu vakıf adına çalışmalar yapıyor.

Aykan Erdemir ve ihanetleri

FETÖ’nün Türkiye’de başaramadığı 17 Aralık kumpasını ABD’ye taşıma görevini üstlenen CHP’li Aykan Erdemir, milletvekilliği döneminde düzmece belgelerin kuryeliğin yapmıştı. ABD’de görülen mahkeme sürecinde Erdemir, Türkiye’nin ağır ceza alacağını iddia etmişti. Katıldığı bir yayında da ülkemizi tehdit etmeyi ihmal etmemişti. “Ben de daha önceki bir yorumda demiştim ki, ‘Türkiye’deki bazı kişiler için uykusuz geceler başlıyor. Yani artık Amerika saatiyle uyanıp yatacakları her an Amerika’daki savcılık iddianamelerini, mahkeme süreçlerini takip edecekleri bir süreç başlıyor.”

PKK destekçisi

FETÖ CHP işbirliğini organize eden Aykan Erdemir, Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’nin en büyük destekçilerinden biri. Türkiye’nin PKK/PYD’ye yönelik harekâtlarına büyük tepki gösteren Aykan Erdemir, katıldığı bir yayında rahatsızlığını şu sözlerle dile getirmişti: “Erdoğan, ki onun hala Türk siyaset tarihinin gelmiş geçmiş en kurnaz siyasetçisi olduğunu savunuyorum, Türk kamuoyunu kendi şahsi varoluşsal sorununun aslında Suriye’de PKK ile ilgili olan milli bir varoluşsal sorun olduğuna ikna etmeyi başardı. Ve Erdoğan’ın başarılı olup olmadığını anlayabilmek için anketlere baktığımızda, öyle görünüyor ki cevap ne yazık ki evet.”  

Aykan Erdemir
Aykan Erdemir Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ yöneticileri ile buluşmasını organize etmişti.

FETÖ’nün altın çocuğu 

FETÖ tarafından CHP’den milletvekili yaptırılan Aykan Erdemir, terör örgütü tarafından özel yetiştirildi. Amerikan Aspen Enstitüsü Liderlik Semineri, Alman Körber Vakfı Münih Güvenlik Konferansı Genç Liderler, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı Geleceğin Uluslararası Liderleri, gibi programlardan ödül ve destek alması sağlandı. Milletvekilliği olmadan önce FETÖ’nün aleviler üzerindeki çalışmalarını yönetti.

Kategoriler