Anasayfa » CHP’li Akaydın FETÖ’yü aklamak için devleti suçladı
FETÖ'de Bugün

CHP’li Akaydın FETÖ’yü aklamak için devleti suçladı

15 Temmuz’u “tiyatro” olarak nitelendiren CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, FETÖ’yü aklamak için devleti suçladı.

CHP’li Akaydın, Kılıçdaroğlu’nun “kontrolsüz darbe” safsatasını bir üst seviyeye taşıyarak “Ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

FETÖ’yü aklamaya çalıştı

Konuşmasında FETÖ’yü aklamaya gayret eden CHP’li Akaydın, 15 Temmuz için “tiyatro” vurgusu yaparak darbe girişimini sulandırmaya çalıştı.

Akaydın, “Bakın o gece evimdeydim. Meclis kapanmıştı, perşembe veya cuma gecesiydi. 15 Temmuz haberleri dönmeye başlayınca eşime dedim ki ‘Bu bir tiyatro.’ İlk kapalı grup bir veya iki gün sonra yapıldı. Orada da kalktım dedim ki ‘Bu bir tiyatrodur.’ dedim.” diye konuştu.

Devleti katil olmakla suçladı

FETÖ’yü akladıktan sonra 250 şehidin sorumluluğunu da devlete yükleyen Akaydın, iftiralarına devam etti: “Ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum.” diyen Akaydın, “Milli bayramlarımızı unutturup 15 Temmuz gibi bir faciayı kutluyorlar.” şeklinde skandal sözler sarf etti.

Akaydın hakkında suç duyurusu

15 Temmuz Derneği, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında suç duyurusunda bulundu. Adli makamlardan bu asil milletin hukukunu korumasını, TBMM’de ise milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasını istediklerini vurgulayan Şebik, “Şehitlerimizin ve gazilerimizin hukukunu korumak için suç duyurusunda bulunuyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: A Haber

Kategoriler