Anasayfa » CHP FETÖ’cülerin ekmeğine yağ sürüyor
FETÖ'de Bugün

CHP FETÖ’cülerin ekmeğine yağ sürüyor

fetocu-chpliler-chp-feto-iliskisi
CHP FETÖ KHK

Muhalefetin FETÖ’cülere olan destek yarışında başı çeken CHP, KHK’lılarla buluşarak FETÖ’cülere vaat vermeye devam ediyor. 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından KHK ile ihraç edilen FETÖ’cüler, CHP sayesinde 35 ilde platform kurdu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığındaki heyet, Haziran 2021’de İzmir’de KHK’lılarla ilk toplantısını yaptı. Bu toplantının ardından 50 ilde 15 binden fazla KHK’lı ile buluşan CHP, bu toplantılarda KHK’lılara art arda vaatler verdi. CHP’nin en dikkat çeken vaadi ise, iktidar olmaları halinde KHK’lıların hepsini göreve iade edeceklerini söylemesiydi. Ayrıca, hakkında yargı kararı bulunan KHK’lıların da yeniden yargılanacakları, CHP’nin sunduğu vaatler arasında. KHK’lılar, CHP’nin desteği sayesinde 32 ilde daha örgütlenerek platform sayısını 67’ye yükseltti.

“Göreve iade edeceğiz”

CHP, 10 Nisan 2022’de KHK’lılarla Ankara’da buluştu. “KHK Mağdurları ile Buluşuyoruz” isimli toplantıda, Gülizar Biçer Karaca, Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, milletvekilleri Tekin Bingöl ve Yıldırım Kaya konuşmacı olarak bulundu.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, KHK’lılara “Hepiniz göreve döneceksiniz.” diye seslenirken, Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ise “Herkes şunu bilsin ki CHP sonuna kadar KHK’lıların haklarını savunacak.” dedi.

fetocu-chpliler-chp-feto-iliskisi
Yıldırım Kaya FETÖ

Gülizar Biçer Karaca ise:

“Haklarında takipsizlik kararı verilmiş ya da beraat edip kararları kesinleşmiş olan KHK’lıları en geç bir hafta içerisinde, Barış Akademisyenleri’ni ise bir hafta içerisinde görevlerine iade edeceğiz.” cümlelerini kullandı.

Karaca, daha önceki KHK buluşmalarında da FETÖ’cülere açık kapı bırakmış, hatta cezaevindeki örgüt mensuplarına dahi şu cümlelerle göz kırpmıştı:

“Hakkında kesinleşmiş yargı hükmü dahi olsa KHK ile ihraç edilip, mahkumiyet veya ne olursa olsun tamamının dosyasını yeniden ele alacağız.”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da şu ifadelerle KHK’lılara umut vermişti:

“Sözüm söz bütün bu adaletsizlikleri düzelteceğim. O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim. Yeter ki teröre bulaşmasın”

CHP FETÖ’cülerin aileleriyle buluşmuştu

CHP’nin KHK’lılara vaat vermek dışında da FETÖ’ye desteği devam ediyor. 17 Kasım’da, tutuklu FETÖ’cülerin aileleri CHP Genel Merkezi’nde ağırlandı.

fetocu-chpliler-chp-feto-iliskisi

Basına kapalı yapılan toplantı, Gülizar Biçer Karaca tarafından sosyal medya üzerinden duyuruldu. Karaca,

“Genel Başkan Yardımcımız Yüksel Taşkın’la birlikte, tutuklu kursiyer ve askeri öğrenci ailelerinin adil yargılanma hakkı, adalet taleplerini dinledik.” şeklinde toplantıya dair bilgi paylaştı.

Bunun yanı sıra, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da darbe girişimine karışan ve ceza alan FETÖ’cülerin en büyük destekçilerinden. Tanrıkulu, 15 Temmuz darbe girişimine katıldığı gerekçesiyle müebbet hapis cezası alan FETÖ’cü Taha Furkan Çetinkaya’nın annesiyle oldukça yakın.

fetocu-chpliler-chp-feto-iliskisi
Sezgin Tanrıkulu

Tanrıkulu, TRT ve Digiturk’un işgali davasında yargılanan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya ile birlikte duruşmaya katılmıştı. Birlikte fotoğraf çektiren Tanrıkulu,

“Silivri Cezaevi Duruşma Salonu’nda herkesin masum olduklarını bildiği askeri öğrencilerin karar duruşmasındayız. 6 yıldır süren bu zulmün son bulması gerekiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Kategoriler