Anasayfa » Cezaevindeki FETÖ’cüler şehitlere küfür ediyor
FETÖ'de Bugün

Cezaevindeki FETÖ’cüler şehitlere küfür ediyor

İhanette sınır tanımayan FETÖ militanlarının cezaevlerinde bile Türkiye düşmanlığı yaptığı ve 15 Temmuz şehitlerine hakaret ettiği ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan binlerce FETÖ üyesi, Türkiye’ye her gün kin kusuyor. Cezaevindeki bir FETÖ mensubu gördükleri karşısında daha fazla dayanamayarak içeride olup bitene ilişkin bir mektup yazdı. ByLock’tan tutuklandığını anlatan H.B. isimli FETÖ tutuklusu, cezaevinde gördüklerine daha fazla dayanamadığını ve FETÖ’cülerin cezaevlerinde bile örgütsel faaliyetlere devam ettiğini itiraf etti.

“Sokak eylemlerinin başlamasını istiyorlar”

H.B., 15 Temmuzla beraber örgütün gerçek yüzünü gördüğünü itiraf ederek içerideki FETÖ’cülerin adalet yürüyüşüyle beraber sokak eylemlerine başlamasını beklediğini ve bundan büyük bir sevinç duyduğunu anlattı. H.B., “15 Temmuz’da bu kalkışmayı önleyen ve canları pahasına şehit düşen bu millete laf ve dil uzatılır mı? Televizyondaki şehit haberlerine ‘Ciğerlerine ateş düşsün.’ diyor. Bu nasıl şerefsizliktir, bu nasıl Müslümanlıktır anlamak çok zor. İnanın psikolojim bile bunların yanında değişti. Sokak eylemlerinin başlamasını en çok bunlar istiyor.” dedi.

H.B.’nin gönderdiği mektupta yer alan bazı bölümler:

“Şehit haberi gelince ya da Avrupa’dan, ABD’den Türkiye’ye tepki verilince sevinen, hatta YPG tehdit ettiğinde bile mutlu olan kişiler var bulunduğum koğuşta. Osmanlı padişahlarını sevmeyen, onlara ‘hain’ diye bakan… 15 Temmuz şehitlerini söylemiyorum bile. Niye biliyor musunuz; inanın yazmaya utanıyorum.”

Kaynak: Sabah

Kategoriler