Anasayfa » ByLock şifresini çocuğunun ismi ve doğum tarihi yapmış
FETÖ'de Bugün

ByLock şifresini çocuğunun ismi ve doğum tarihi yapmış

ByLock şifresini çocuğunun doğum tarihi ve adı yapan FETÖ’cü polis, bunun tesadüf olduğunu iddia etti.

Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen tutuklu eski polis Ahmet Topal’ın yargılanmasına devam edildi.

Mahkeme heyeti, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, silahlı terör örgütüne üye olma, TBMM’yi ortadan kaldırma ve görevini engellemeye teşebbüs” suçundan yargılanan sanıkların her ikisinin de “Bylock” kullanıcısı olduğunun tespit edildiğini söyledi.

İnkâr etti

“ByLock” programı tespiti yapılan iki telefon numarasının da kendisine ait olduğunu belirten Topal, numaraları uzun süredir kullandığını söyledi. Telefonlardan birinin üzerinde birini de ev telefonu olarak kullandığını ileri süren Topal, “ByLock programını indirmedim ve kullanmadım. Kabul etmiyorum.” dedi.

Mahkeme başkanının “Rana ismi sana bir şey hatırlatıyor mu?” diye sorduğu sanık Topal, “Evet, kızımın ismi.” yanıtını verdi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı “ByLock tespiti yapılan numaraların birisinin kullanıcı adı “Ali” şifresinde ise kızının doğum tarihi ve ismi bulunuyor.” dediği sanık Topal, “Kesinlikle ByLock kullanmadım. Şifrede kızımın doğum tarihi ve isminin bulunması da tesadüften ibarettir.” savunmasını yaptı.

ByLock tespiti yapılan diğer telefonda da programa giriş için kullanıcı adında sanığın eşinin başhaflerinin bulunduğunun belirtilmesi üzerine sanık Topa, “Bir diyeceğim yoktur. Kesinlikle bu telefonlardan ByLock kullanmadım. Raporlar uydurmadır. ” iddiasında bulundu.

200’ün üzerinde maaş taltifi

Sanık Topal ayrıca 17-25 Aralık sonrası hakkında soruşturma açıldığını belirterek “Daha öncesinde çok sayıda takdir ve teşekkür belgelerim almışımdır. Ayrıca 200’ün üzerinde maaş taltifi aldım. 17-25 Aralık sonrası soruşturma geçirerek kınamalar aldım.” savunmasını yaptı.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Kaynak: AA

Kategoriler