Anasayfa » ByLock mesajları okunmasına rağmen suçlamaları inkâr etti
FETÖ'de Bugün

ByLock mesajları okunmasına rağmen suçlamaları inkâr etti

FETÖ’nün mahrem imamı Yusuf Hayri Yıldızhan ByLock kullanmadığını iddia etti. Mahkeme başkanı, sanığın ByLock mesajlarını tek tek okudu.

FETÖ’nün  Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik açılan 76 “mahrem imam” ile 81 askeri personelin yargılandığı davanın duruşmasına sanıklar, avukatları ve yakınları ile Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı avukatları katıldı.

FETÖ’nün “iş ve işçi bulma kurumu” olduğu belirtilen “Referans İş” şirketinin ortaklarından olduğu ifade edilen ve Romanya’ya kaçarken yakalanan sanık Yusuf Hayri Yıldızhan, suçlamaları kabul etmediğini beyan etti.

Yıldızhan, “Referans İş” şirketinin ortakları arasında yer almadığını ve ByLock kullanıcısı olmadığını öne sürdü.

ByLock mesajları okundu

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Sarıdoğan, dava dosyasına eklenen ByLock kullanım içeriklerine göre sanığa E.A, H.A. ve R. isimli şahıslarla iletişim kaydının olduğunu ifade ederek mesajları okudu.

Söz konusu mesajlardan bazıları şöyle:

  • “Selçuk FEM dershanesi yöneticilerine operasyon yapılacağı konuşulmuş, 15 kişi Sivas’ta, 4 kişi il dışındaymış.”
  • “Yusuf hocam sizin galerici akrabalar varmış. Hakan ile gidecektik zaman olmadı. Benim hizmet amaçlı kullandığım aracı satmam gerekiyor.”
  • “KPSS ile ilgili yeni bir iddianame açılır mı? 18.12.2015’te görüştüğüm hakim, ‘Başka tutuklama yoksa tutuksuz olarak yargılama devam eder’ dedi.”
  • “Demetevler’den beni 10.30’da alacaklar.”

Mesaj içeriklerinin okunmasının ardından KPSS davalarında sanık olduğunu belirten Yıldızhan, yargılanmasına KPSS davalarının görüldüğü Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki dava ile birleştirme kararı verilerek orada devam edilmesini talep etti.

Mesaj içeriklerinde adı geçen şahıslardan Yusuf Rodoplu’yu tanıyıp tanımadığı sorulan sanık Yusuf Hayri Yıldızhan, şahsı tanıdığını beyan etmesi üzerine Başkan Sarıdoğan, Rodoplu’nun da KPSS sanıklarından olduğunu hatırlattı.

Sarıdoğan, Yıldızhan’ın verdiği bilgilere göre ev adresi ile bacanağının adının ByLock içeriklerinde de yer aldığını belirtince sanık, “Bunu yapan adamlar, onu da düşünmüş.” diyerek kendisine komplo kurulduğunu ima etti.

Kaynak: AA

Kategoriler