Anasayfa » ByLock kullanan FETÖ sanığı ölmüş babasını suçladı
FETÖ'de Bugün

ByLock kullanan FETÖ sanığı ölmüş babasını suçladı

Erzurum’da ByLock kullandığı gerekçesiyle yargılanan FETÖ sanığı, “20 Ocak 2017’de ölen babam Mehmet P.’nin bu programı indirdiğini düşünüyorum.” diye savunma yaptı.

Erzurum’un Aşkale İlçesi’nde FETÖ’ye ait dershanede öğretmenlik yapan, Artvin’de yine örgüte ait yurtta çalışan Mustafa P., örgüt üyesi olduğu iddiasıyla geçen 8 Haziran’da tutuklandı. Örgütün gizli haberleşme programı ByLock’u 19 Mayıs 2015’de cep telefonuna indirdiği tespit edilen Mustafa P.’nin “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi. 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, Mustafa P.’nin Bank Asya’ya para yatırdığına yer verildi. İddianamede, Mustafa P.’nin karakolda vermiş olduğu ifadesinde etkin pişmanlıktan faydalanmak istediği ancak savcılıkta FETÖ silahlı terör örgütü üyesi olmadığını belirterek vazgeçtiği belirtildi.

Ölmüş babasını suçladı

ByLock’u hiç kullanmadığını ve nasıl bir program olduğunu bilmediğini öne süren Mustafa P., “20 Ocak 2017’de ölen babam Mehmet P.’nin bu programı indirmiş olabileceğini düşünüyorum. Çünkü babam bana, arkadaşı Davut ile bir program üzerinden mesajlaştığını ve konuştuğunu söylemişti.” dedi.

Örgüt dershanelerinde çalıştı

Suçlamaları reddeden Mustafa P. kendini şöyle savundu:

“Fetullah Gülen ve FETÖ silahlı terör örgütü ile hiçbir irtibatım yok. Üniversiteyi bitirdikten sonra KPSS’de başarısız olunca maddi durumum iyi olmadığından Erzurum Aşkale’deki FEM dershanesinde bir yıl Fen Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptım. Dershane yöneticileri ile anlaşamadım, KPSS sınavına da hazırlandığım için buradan ayrıldım. O yıl girdiğim KPSS’yi kazanamayınca işsiz kaldım. Babamın arkadaşı Davut’un referansı ile örgütün Artvin’deki yurdunda 7 ay daha görev yaptım. Buradan ayrıldım ve yine KPSS’ye çalıştım. Yine kazanamayınca kardeşlerimle birlikte çiftçilik yapmaya başladım. 2014 yılında açtırdığım Bank Asya’daki hesabımı aktif olarak kullanmıyordum. Hayatım boyunca bu hesabı bir kez kullandım. 3 günlüğüne memleketten gelen hayvancılık parası 5 bin lirayı çalınmaması için buraya yatırdım. ByLock’u hiç kullanmadım, nasıl bir program olduğunu dahi bilmiyorum. 20 Ocak 2017’de ölen babam Mehmet P. tarafından bu programın indirilmiş olabileceğini düşünüyorum. Çünkü babam, bana arkadaşı Davut ile bir program üzerinden mesajlaştığını ve konuştuğunu söylemişti. Bu program ByLock olabilir.”

Kaynak: Sabah

Kategoriler