Anasayfa » Bülent Arınç’ın damadı FETÖ’den tutuklandı
FETÖ'de Bugün

Bülent Arınç’ın damadı FETÖ’den tutuklandı

Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter, FETÖ soruşturması kapsamında Ankara’daki evinde gözaltına alındı. Ekrem Yeter daha sonra tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi.

Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in hakimlik sorgusu tamamlandı. Yeter, “terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Akademisyenlikten ihraç edilmişti

FETÖ ile mücadele kapsamında OHAL çerçevesinde yayımlanan 2 Eylül 2016 tarihli 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelerde, emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve kamuda çok sayıda kişi meslekten ihraç edilmişti. İhraç edilenler arasında Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter de vardı. Ekrem Yeter, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalında “doçent” olarak görev yapıyordu.

Arınç konuşmuştu

Damadının FETÖ soruşturmasından gözaltına alınmasının ardından Arınç, hurriyet.com.tr’nin sorusu üzerine “Bir süreç var. İnşallah en kısa sürede bir haber alacağız. Damadımıza her bakımdan güveniyoruz. Kesinlikle bir ilişkisi olmadığına inanıyoruz. Kendisini sevinçle bekliyoruz” demişti.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler