Anasayfa » Brunson için Elektronik İzleme Biriminde özel ekip oluşturuldu
FETÖ'de Bugün

Brunson için Elektronik İzleme Biriminde özel ekip oluşturuldu

FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan ve ev hapsinde tutulan ABD’li papaz Andrew Craig Brunson 7 gün 24 saat sıkı şekilde takip ediliyor.

Terör örgütleri FETÖ/PDY ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ABD’li rahip Andrew Craig Brunson, tutukluluğunun ‘sağlık sorunları’ dikkate alınarak ev hapsine çevrilmesinin ardından takılan elektronik kelepçeyle evinde sıkı denetim altında tutuluyor. Ankara’daki Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı Elektronik İzleme Biriminde FETÖ şüphelisi olarak kayıtlı olan Brunson’un takip edildiği sistemi İHA ekibi görüntüledi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı Elektronik İzleme Şube Müdürü Serkan Mutan, ABD’li rahip Andrew Craig Brunson’la ilgili, “Şahsın cezaevinden tahliye edilmesinden sonra kişi konutuna geçirildi. Evinde ev ünitesi dediğimiz cihaz kuruldu ve şu anda ayağında bir kelepçe takılı.” dedi.

Bu cihaza dokunulduğunda ya da kelepçeye bir zarar verilmek istendiğinde sistem bunu görüyor ve merkeze haber veriyor. Bunun dışında alınan ek önlemler mevcut, bu şahısla ilgili olarak bu konuda özel eğitim almış iki tane personel sadece bu şahsın izlemesini gerçekleştiriyor. Düzenli olarak denetimli serbestlikteki denetleme birimleri şahsın evine giderek denetlemesini gerçekleştiriyor. Aynı zamanda kolluk birimleri de kişinin evi önünde güvenlik önlemleri almış durumda.

Kaynak: Sabah

Kategoriler