Anasayfa » Binali Yıldırım İngiltere’den FETÖ’cülerin iadesini isteyecek
FETÖ'de Bugün

Binali Yıldırım İngiltere’den FETÖ’cülerin iadesini isteyecek

İngiliz Guardian gazetesi, Başbakan Binali Yıldırım’ın Londra’da İngiltere Başbakanı Theresa May ile yapacağı görüşmede, 15 Temmuz darbe girişimi ile bağlantılı olduğu tespit edilen FETÖ’cülerin Türkiye’ye iade edilmesini isteyeceğini duyurdu.

Gazete, Başbakan Yıldırım’ın Pazar günü başlayan Londra ziyareti öncesi Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Özlem Zengin ile konuştu.

Türk hükümetinin tahminlerine göre yaklaşık 60 bin kişinin darbe girişimi ile bağlantılı olduğunu belirten Zengin, İngiltere’nin FETÖ’yü “terör örgütü” olarak yasa dışı ilan etmesini istedi.

Guardian’ın haberinde Zengin’in şu sözleri aktarıldı:

“Biz bu yapıya ‘Fethullah Gülen terör örgütü’ diyoruz. Bu, sıradan bir yapı değil. Şimdi dünyanın başka yerlerinden Türkiye’nin başına bela olmayı sürdürüyorlar. Ne yapacaklarını bilemezsiniz. Belki İngiltere için bile 100 yıllık bir planları vardır. Bugün bize sorun çıkarıyorlar ama yarın size de sorun çıkarabilirler. İngiltere ile iyi ilişkilerimiz var. İngiltere’deki bazı iş adamlarının Türkiye’ye iade edilmesi için talepte bulunduk. Bir iş adamı yasa dışı yollardan İngiltere’ye kaçtı..”

Kaynak: Habertürk

Kategoriler