Anasayfa » Bilgisayarına Gülen’in CD’si sıkışınca yakalandı
FETÖ'de Bugün

Bilgisayarına Gülen’in CD’si sıkışınca yakalandı

Samsun’un İlkadım ilçesinde dizüstü bilgisayarını tamirciye götüren FETÖ şüphelisi, tamircinin dikkati sayesinde yakalandı.

Bir bilgisayar tamircisine eşiyle gelen müşteri, dizüstü bilgisayarının içinde CD olduğunu ancak çıkaramadığını belirtti.

Bilgisayar tamircisi, klavye ile CD sürücüsünün arasına sıkışmış “M. Fetullah Gülen” ibareli “Kalbin Miracı” isimli CD’yi buldu.

Tamircinin durumu polise bildirmesi üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, iş yerine giderek CD’yi ve dizüstü bilgisayarı inceledi.

Ekipler, bir süre sonra bilgisayarını almaya gelen şüpheli Osman K.’yı gözaltına aldı. FETÖ’ye ait okullarda 23 yıl öğretmen ve müdür yardımcısı olarak görev yapan 45 yaşındaki Osman K.’nın, İstanbul’dayken 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan özel okuldan ayrıldıktan sonra Samsun’a yerleştiği tespit edildi.

Şüpheli Osman K., emniyetteki ifadesinde, CD’nin FETÖ’nün Nijerya’daki okulunda yönetici olan firari kardeşine ait olduğunu iddia etti.

Emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edilen zanlı, savcılıktaki ifadesinin ardından “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: AA

Kategoriler