Anasayfa » Bekir Bozdağ’dan Almanya’ya ‘Adil Öksüz’ çağrısı
FETÖ'de Bugün

Bekir Bozdağ’dan Almanya’ya ‘Adil Öksüz’ çağrısı

Başbakan Yardımcısı ve Hükûmet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 24 TV kanalında katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bozdağ, FETÖ’nün darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz’ün Almanya’da bir evde saklandığına ilişkin haberleri doğrulayarak “Adil Öksüz’ün yurt dışında olduğuna dair çok ciddi duyumlar bulunduğunu” söyledi.

Öksüz’ün Almanya’da olduğuna ve kaldığı eve dair haberlerin medyada yer aldığını, Almanya’da da bu konuda bazı basın yayın organlarında açıklamalar çıktığını anımsatan Bozdağ, şunları kaydetti:

“Alman hükûmetinin Adil Öksüz’ün Almanya’da olup olmadığına ilişkin araştırma ve açıklama yapması lazım. Biz Almanya’dan Adil Öksüz konusunda, Türkiye’de çıkan haberleri ve bizim bu çağrılarımızı dikkate alarak bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Bizim böyle bir hakkımız var. Zira yayımlanan haberler ve gelen istihbari birtakım değerlendirmeler Adil Öksüz’ün Almanya’da olduğuna dair şüpheler ortaya koyuyor.”

Bozdağ, bu konuda Türkiye ile Alman hükûmetinin bir dayanışma içinde olması gerektiğini ve Öksüz’ün bulunması durumunda Türkiye’ye iade edilmesinin beklendiğini kaydetti.

Bozdağ, “Adil Öksüz’ün profesyonel yardım aldığını düşünüyor musunuz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Almanya’da tıpkı PKK, PYD, YPG ve DHKP-C’li teröristlerinin himaye edildiği gibi FETÖ’cü teröristlerin de himaye edildiğini görüyoruz. Adil Öksüz de bu teröristlerin içinde önemli bir isim. Profesyonel bir destek almadan Türkiye dışına çıkması, herhangi bir ülkede varlığını sürdürmesi hayatın olağan akışına uygun düşmüyor. Profesyonel destek aldığına ilişkin kanaatim var. Çünkü Türkiye’de Adil Öksüz’ün kimliğinin ortaya çıkmasından itibaren adeta 81 milyon seferber oldu. Buna rağmen Adil Öksüz bulunamadı. Türkiye sınırları dışına çıktıysa burada ayrı bir profesyonel destekle olmuş olabilir.”

Kaynak: AA

Kategoriler