Anasayfa » Bank Asya destekçisi iş adamı adliyede kıvırdı
FETÖ'de Bugün

Bank Asya destekçisi iş adamı adliyede kıvırdı

FETÖ’cü iş adamı Ekrem Batuk hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet etmek” suçları kapsamında iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca düzenlenen iddianamede, Ekrem Batuk’un adli makamlarda yaptığı savunmaya yer verildi. Batuk’un savunmasında, Bank Asya’nın önünde yaptığı hararetli sözlerinden çark etmesi dikkat çekti. “Bugün 331 bin lira yatırdım. Allah nasip etsin. Bakın bunlar bize sadece algı operasyonu yapıyorlar. Millet sabah hücum etsin, bankadan parasını çeksin istiyorlar. Şunu bilmiyorlar, biz varımızı yoğumuzu satarız, bu bankayı da haramzadelere teslim etmeyiz.” açıklamasını yapan Batuk, ifadesinde bu sözleri uluslararası faiz lobisi için söylediğini ileri sürdü. Batuk, “O sözleri Sayın Cumhurbaşkanını ya da hükümeti hedef almak için söylemedim.” dedi.

“Zeka Küpü Yayınevi” ve “Arşimed Dershaneleri”nin sahibi Ekrem Batuk, 2015 yılında kameraların önünde Bank Asya’ya destek için yatırdığı yüklü meblağın dekontunu göstererek şov yapmıştı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler