Anasayfa » Bahçeli: FETÖ tümden yok edilmelidir
FETÖ'de Bugün

Bahçeli: FETÖ tümden yok edilmelidir

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli Bahçeli, FETÖ ile mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde:

“Hainlerin kökü kazınmadan, Türk düşmanları nefretlerinde boğulmadan aziz milletimiz huzur bulamayacaktır. FETÖ’yle mücadelede Türk devleti doğru bir çizgidedir. FETÖ tümden yok edilmeli, kaynağı kurutulmalıdır. FETÖ’yle mücadelede hatırlı isimlerin korunmasına hiç gerek yoktur. Yoksa milli vicdanlarda dipsiz kuyular açılacaktır. Bunların gözünün yaşına bakmamak şarttır.”

Milli seferberlik ruhu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini hatırlatan Bahçeli, “Cumhurbaşkanı gözünün yaşına bakmayacağız, ‘isterse babamın oğlu olsun’ görüşündedir. Biz bu görüşü isabetli buluyoruz. Artık bahane tükenmiştir. Kripto damarın kesilip atılması, kendisini emniyete almış FETÖ’nün siyasi ayağının darmadağın edilmesi, milli bir seferberlik ruhu ile ele alınmalıdır. Olağan şartlara daha ulaşılmamışken mücadeleyi sekteye uğratacak her adım Türkiye düşmanlarına hizmetle aynı olacaktır. Kapıcıyı, odacıyı onu bunu değil, 15 Temmuz’un kurgusunu yapan sözde akıl ve akil hocalarını yakalayın.”

Merhamet edilmemeli

FETÖ’cü hainlere merhamet edilmemesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, “FETÖ’nün içinde kim varsa, yakasından tutmak, yediğini içtiğini burnundan getirmek Türk devletinin tarihi görevidir. Sırtı pekmiş, bırakınız bu safsataları. Haine merhamet mazluma ihanettir. Caniye hoşgörü masumiyete karşı işlenmiş cinayettir. Gereği yapılmalıdır. Türkiye düşmanlarına acınırsa çok geçmez acınacak hale aziz Türk milleti düşer. Pensilvanyalı barbarın şer oyunu varmış; kaç yazar. ABD arkalıyor, yedirip içiriyor. Almanya iltica talebini kabul ediyormuş ne fark eder. Türk neslinin ateşe bile kök söktüren kuvvetli nefesi, yerle bir etmeye kafidir.”

Kaynak: Star

Kategoriler