Anasayfa » “Babanız gelse de vurun”
FETÖ'de Bugün

“Babanız gelse de vurun”

15 Temmuz darbe girişiminde, Vodafone Arena Stadı ile Ümraniye’deki Casper Plaza’nın pistine helikopterle asker indirip TRT’nin Ulus’taki yerleşkesini ve Digitürk binasını işgal eden 56’sı tutuklu 94 şüphelinin yargılanmasına devam ediliyor.

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki binada yer alan salonda, İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmada Cumhurbaşkanlığı adına Murat İlhan, Digitürk adına Duygu Baldırlı, Beşiktaş Kulübü adına Gökhan Koç da hazır bulundu.

Kayık, komutanların kendilerine “Şüpheli birini gördüğünüzde önce havaya, sonra ayağına, durmazsa kafasına sıkın.” dediklerini ifade ederek, bir rütbelinin de kendilerine, “Telefonların bataryalarını çıkarıp ayrı ceplerinize koyun.” dediğini kaydetti.

İhsan Kayık, o akşam saat 23.00 sıralarında Taksim’e çıkan bir ekibin bir süre sonra geri döndüğünü ve oraya giden arkadaşlarının, “Taksim’e gittik. Millet kaynıyor, kimin ne olduğu belli değil. Bize engel olanlar da yol gösterenler de vardı.” dediğini belirterek başlarındaki bir komutanın, “Dışarıdaki kalabalığa aldanmayın. Onlar DEAŞ’lı, PKK’lı. Gerçek halk biziz.” gibi sözler sarf ettiğini anlattı.

Sabaha karşı sivil giyimli bir kişiyi binada gördüklerinde kendisine komutan olup olmadığını sorduğunu dile getiren Kayık, bu kişinin kendisini tekniker olarak tanıttığını belirtti.

Sanık Kayık, Üsteğmen Mustafa Torun’un, “Babanız gelse de vurun. Kışlada tuttuğunuz nöbet gibi tutmayın. Burada mermiyi yersiniz, acımayın.” dediğini öne sürdü.

Kaynak: AA

Kategoriler