Anasayfa » Babacan ve Davutoğlu FETÖ’nün otelinde kalmış
FETÖ'de Bugün

Babacan ve Davutoğlu FETÖ’nün otelinde kalmış

7 Şubat, 17-25 Aralık, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun FETÖ ile olan ilişkisine dair yeni bir belge daha ortaya çıktı.

Özel misafirler tespit edildi

Bu bağlamda Savcılık, 1 Eylül 2015’te holding bünyesindeki şirketlerde yapılan aramalarda ele geçirilen dijitaller arasından çıkan ve İpek ailesinin özel misafiri olarak Marmaris’teki Angel’s Peninsula otelde konaklayan kişilerin listesinin incelenmesi, ismi geçen kişiler hakkında FETÖ üyeliği nedeniyle işlem yapılıp yapılmadığının araştırılması” için emniyete 17 Mayıs 2017’de yazı yazdı.

Masraflar Akın İpek’ten

Bu yazı İngiltere’de firari durumda bulunan FETÖ’nün finan ayağının kilit isimlerinden Akın İpek’in Marmaris’te bulunan şuanda TMSF tarafından işletilen Angel’s Peninsula isimli otelinde konaklayan özel misafirlerin tespit edilmesini sağladı. Dosyaya giren belgeye göre Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu, FETÖ firarisi Akın İpek’in otelinde konakladı. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun oteldeki konaklamaları sırasında herhangi bir ücret ödemedikleri belirlendi.

Kaynak: SÖZCÜ

Kategoriler