Anasayfa » Aziz Yıldırım’dan Baransu’ya: İdamlıksınız
FETÖ'de Bugün

Aziz Yıldırım’dan Baransu’ya: İdamlıksınız

“Futbolda şike” soruşturmasında “kumpas” kurduğu iddiasıyla haklarında 35 yıldan 85 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 15’i tutuklu 108 sanık hakim karşısına çıktı.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yapılan duruşma salonunda görülen ilk duruşmaya bu davanın tutuklu 15 sanığı ile başka suçtan tutuklu eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve gazeteci Mehmet Baransu’nun da aralarında bulunduğu 6 sanık katıldı.

Duruşmada tutuksuz 34 sanık ile tarafların avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada kimlik tespitinin yapıldığı sırada tutuklu sanıkların olduğu bölümde oturan Mehmet Baransu ile müştekilerin bulunduğu tarafta bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım arasında tartışma çıktı.

Baransu’nun kendisine küfür ettiğini belirten Yıldırım, buna tepki gösterdi. Baransu’ya yönelik “Dön önüne terbiyesiz” diyen Yıldırım’a Baransu da “sensin” diyerek karşılık verdi.

“İdamlıksınız idamlık”

Bazı müştekilerin de “Herkesin hayatını kararttınız”, “Hainler”, “İdamlıksınız” sözleri üzerine uzayan tartışma nedeniyle müştekiler ile tutuklu sanıkların bulunduğu bölüm arasına jandarma ekipleri girerek set oluşturdu.

Yıldırım da Baransu’ya yönelik “İdamlıksınız idamlık, FETÖ’nün adamları, herkesle hesaplaşacağız, ülkeyi karanlığa götürüyordunuz be vatan hainleri.” diye konuştu.

Tartışma sırasında arkasını dönerek müştekilerin bulunduğu kısma bakan Ali Fuat Yılmazer’in, jandarma ekipleri önünü kapatarak engel oldu.

Buna karşı çıkan Yılmazer, “Arkamı dönerim onlar müşteki değil suçlu… Delilli, belgeli” sözlerine Yıldırım ve diğer müştekiler tepki gösterdi. Yıldırım, “Biz suçlu değiliz. Her yerde kumpas yaptınız, siz kumpas yaptınız.” karşılığını verdi.

Bunun üzerine jandarma ekiplerince dışarı çıkartılan Yılmazer, bu sırada müştekilere dönerek, “Oradan bağırmakla olmuyor, adam olmak lazım.” diyerek bağırdı.

Baransu’nun müşteki tarafına dönmesi üzerine tekrar başlayan tartışma nedeniyle salonda görevli askerler, Baransu’yu dışarı çıkarttı.

Kaynak: Aljazeera Türk

Kategoriler