Anasayfa » Aydın Doğan’ın odasında FETÖ elebaşının tablosu asılı
FETÖ'de Bugün

Aydın Doğan’ın odasında FETÖ elebaşının tablosu asılı

“Silahlı terör örgütü yöneticiliği’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in avukatı Orhan Erdemli , emniyetteki ifadesinde Aydın Doğan ile ilgili önemli bilgiler verdi.

İşte Doğan – FETÖ ilişkisini gözler önüne seren Erdemli’nin o ifadeleri:

“Doğan Holding’le ilişkilerimiz avukat Ali Yüksel Özmen düzenliyordu. Şirketin CEO’su Yahya Üzdiyen’in bizimle uzun süreli bir avukatlık hizmeti düşündüğünü Doğan Holding’in verilecek işlerinin yanı sıra Aydın Doğan’ın şahsi davaları ve yönetim kurulu üyelerinin de şahsi davaları karşılığında bize aylık 40 bin TL ücret verileceğini söyledi. 5-6 klasörden oluşan ‘Kağıt davası’ olarak denilen dosyalar getirildi. Bu davanın çok önemli olduğunu Hanzade Doğan’ın hapis cezası tehdidiyle karşı karşıya kaldığını söylediler.”

Damadı elebaşını ziyarete gitmiş

“Avukat Hasan Günaydın ile birlikte Aydın Doğan’la tanıştığımızda Doğan bize ‘Benim medyadaki yüzüm çirkin kabul ediliyor ancak ben kötü bir insan değilim tanıdıkça beni göreceksiniz’ dedi. Odasındaki bir tabloyu göstererek ‘Bunu bana Fetullah Gülen hediye göndermiş. Biz kimseyi ayırt etmeyiz örneğin damadım Gülen’i ziyaret etmiştir’ dedi. Odada bulunan şahıslardan Avukat Osman Karakuş, Aydın Doğan’ı Gülen’in talebelerinden Mustafa Özcan (FETÖ’nün 2 numarası) ile tanıştırmak istedi. Doğan ‘Ben size bir gün belirlerim o zaman gelirsiniz’ dedi. 2-3 ay sonra Doğan’ın belirlediği bir gün gittik. Özcan geldikten sonra hep birlikte Doğan’ın odasına geçtik.”

Kaynak: Star

Kategoriler