Anasayfa » Atalay Demirci hakkında müebbet hapis isteniyor
FETÖ'de Bugün

Atalay Demirci hakkında müebbet hapis isteniyor

Atalay Demirci hakkında yürütülen FETÖ iddianamesi mahkemeye gönderildi. İddianamede, Demirci’nin “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” ve “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamalarından bir kez ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Hakan Şükür ve Enes Kanter ile temas halinde

İddianamede Demirci’nin, FETÖ ile irtibatının olduğu bilinen Hakan Şükür ve Enes Kanter ile sosyal medyada yaptığı konuşmalarına iddianamede yer verildi.

Atalay Demirci - Enes Kanter

İfadesinde örgütün bankası olan Bank Asya’da hesabının olduğunu kabul eden Demirci, “Vefa” kod adlı Muhammed Yusuf Kulaksız isimli şahsın kendisini elebaşı Gülen ile tanıştırmak için yurt dışına götürdüğünü söyledi. Demirci, bu ziyaretten dolayı gittiği gösterilerden de “Fetullah Gülen’i ziyaret etmenin manevi hazzı” nedeni ile ücret kazancının olmadığını kaydederek çevresinde daha çok FETÖ’ye mensup kişilerin olduğundan dolayı popülerliğinin de arttığını ifade etti. Demirci, katıldığı bazı yarışma programlarında örgütün kendisi lehine oy kullandığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler