Anasayfa » ASELSAN’ın kripto yazılımını hazırlayanlar FETÖ’cü çıktı
FETÖ'de Bugün

ASELSAN’ın kripto yazılımını hazırlayanlar FETÖ’cü çıktı

Türk Silahlı Kuvvetlerine ait telsizlerin kripto yazılımını gerçekleştiren ASELSAN çalışanları FETÖ’cü çıktı.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gökçe, FETÖ’nün ASELSAN yapılanmasına ilişkin 25 şüpheli hakkında daha iddianame hazırladı.

Aselsan’da FETÖ faaliyetleri

İddianamede, şüphelilerden Zafer K., Zafer T., Yiğit A.D. ve İsmail S.’nin, TSK’ya “kripto yazılım” hazırlayan Haberleşme Bilgi Teknolojileri Elektronik Üretim Müdürlüğüne ait birimde teknisyen olarak çalıştıkları ifade edildi. Şüphelilerden İsmail S.’in ASELSAN’daki FETÖ faaliyetlerini organize ettiği belirtildi.

Örgüt içi evlilik

Örgüt içi evlilik yaptığı ifade edilen İsmail S.’nin eşi Zeynep S.’nin de ByLock kullanıcısı olduğu ve FETÖ’cü bazı hâkim ve savcılara ablalık yaptığı öğrenildi. S.’nin kurumda örgüt adına kurban parası, himmet topladığı kaydedildi.

Kripto FETÖ okulu

İddianamede, gizli tanık Efe 17-25 Aralık sonrasında örgüte ait bir okula giden çocuklarını geri almak istediğini ancak okulun müdür yardımcısı ve şüpheli İsmail S.’nin, çocuklarını sivil imam Hakan Çiçek’e ait olan Anafartalar Kolejine göndermesi konusunda telkinlerde bulunduğunu anlattı.

Şüpheli İsmail S. ise ifadesinde örgütle bağlantısını reddederek “Çocuğumu okullarına göndermemin haricinde herhangi bir bağım yoktur, fikri olarak da hiçbir yakınlığım bulunmamaktadır. İş ortamım ve çevremde benim duruşumu bildikleri için beni örgüt içerisine dahil etmeye çalışan kimse olamazdı ve olamadı da.” diye konuştu.

Kaynak: Habertürk

Kategoriler