Anasayfa » Arnavutluk Başbakanı FETÖ konusunda kararlı
FETÖ'de Bugün

Arnavutluk Başbakanı FETÖ konusunda kararlı

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Arnavutluk’taki FETÖ tehdidinin ortadan kaldırılması için gösterdiği çabayı değerlendirdi.

Başbakan Rama, FETÖ tehdidinin Arnavutluk’un eğitim faaliyetlerini etkilememesi konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

Rama, Arnavutluk ile Türkiye’nin ortak çabalarına değinerek FETÖ’nün Türkiye’de kalkıştığı darbe girişiminin kendilerini de tedbirli ve dikkatli yaptığını, ulusal güvenlik ve demokratik istikrarın “önceliklerin önceliği” olduğunu söyledi.

Bu hususta çok dikkatli olduklarını kaydeden Rama, “Hiçbir şekilde ülkemizde görmek istemeyeceğimiz ciddi bir tehdidin söz konusu olduğu darbenin ilk dakikalarında ortaya koyduğumuz tavrımızı kararlı bir şekilde sürdürmek için tüm nedenlere sahibiz.” dedi.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışmalarına hayran kaldım”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilişkisi ve Arnavutluk-Türkiye ilişkileri hakkındaki yorumlara değinen Rama, siyasette hiçbir şeyin yorumsuz kalmadığını ve siyasetle uğraşanların yapılan yorum veya suçlamalara hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi.

Rama, “Benim Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilişkim, onunla daha tanışmadan başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yaptığı inanılmaz çalışmalara ve dönüştürücü rolüne uzaktan hayran kaldım. Tiran için yaptığım şeylere ilham veren örneklerden biri. Ardından yakından tanıma şansına sahip oldum. Bu ilişki, karşılıklı saygı üzerine kurulu. Siyasi ve diplomatik ilişkilerde çoğu kez rastlanmayan, ilkelere dayalı ilişkimiz ayrı bir öneme sahip.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Kategoriler