Anasayfa » Alman medyası: ‘Adil Öksüz gerçekten o evde kaldı’
FETÖ'de Bugün

Alman medyası: ‘Adil Öksüz gerçekten o evde kaldı’

Alman medyasında çıkan haberler, FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün ihbar edilen adreste kaldığını ortaya koyuyor.

Frankfurter Rundschau gazetesinin haberinde, Alman makamlarının konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadıkları vurgulanarak “Ancak Frankfurter Rundschau gazetesinin bilgilerine göre Adil Öksüz gerçekten o evde kaldı.” ifadesi kullanıldı.

Haberde Öksüz’ün Berlin’deki devlet güvenliği dairesinin memurları tarafından güvenli bir yere götürüldüğü iddia edildi.

Berlin merkezli yayım yapan Der Tagesspiegel gazetesindeki haberde de Alman güvenlik birimlerinin bu konuda çekingen davrandığı ancak Eyalet Kriminal Dairesinin devlet güvenlik biriminin “bu kişinin korumasına ilişkin tedbirler aldığı” bilgisi paylaşıldı.

Haberde, bu koruma tedbirlerinin uzun zamandan bu yana mı yoksa adresin yayımlanmasının ardından mı alındığının bilinmediği ifade edildi.

Alman makamlarının uzun zamandır Almanya’ya kimin sığındığını bildiği aktarılan haberde, Türkiye’nin bu kişiyi (Adil Öksüz) Interpol üzerinden tutuklama emriyle aradığı hatırlatıldı.

Alman Adalet Bakanlığı iadesini reddediyor

Aynı haberde, “Tagesspiegel gazetesinin bilgilerine göre Federal Adalet Bakanlığı tutuklamayı ve iade edilmesini reddetti. Alman güvenlik makamları tarafından sadece kaldığı yer tespit edildi.” ifadelerinin kullanılması dikkati çekti.

Berliner Zeitung gazetesinin “Darbe girişimin tertipçisi Neukölln’de gizlendi” başlıklı haberinde de “Berliner Zeitung’un edindiği bilgilere göre Öksüz, gerçekten Neukölln’deki o evde kaldı.” denildi.

Kaynak: AA

Kategoriler