Anasayfa » AK Parti Akıncı Üssü davasına müdahil olacak
FETÖ'de Bugün

AK Parti Akıncı Üssü davasına müdahil olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığındaki AK Parti MYK üyeleri, Sincan Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesindeki duruşma salonunda görülen Akıncı Üssü davasını izledi.

Duruşmaya verilen arada basın mensuplarına açıklama yapan Yazıcı, darbe süreciyle alakalı çok önemli davalardan birinin bugün ilk duruşmasının yapıldığını belirtti.

Yazıcı, darbecilerin 15 Temmuz gecesi planlamayı, tüm çalışmalarını, Akıncı Üssü’nü karargah olarak belirleyerek gerçekleştirdiklerini, girişimi buradan sevk ve idare ettiklerini dile getirdi.

Darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden 250 şehitten 77’sinin bu davanın sanıkları tarafından şehit edildiğini belirten Yazıcı, “Bu davayla alakalı 444 müşteki ve müdahil var. Ayrıca AK Parti, bu davaya müdahil olarak katılma isteminde bulunacak. Bu davanın bir diğer özelliği de şu; FETÖ örgütünün başı birinci sırada sanık. İkinci sırada sanık firar eden, kaçan, kaçırılan, her neyse Adil Öksüz ve rütbeliler var, general düzeyinde olanlar var, çeşitli rütbelerde diğer askeri görevliler var.” diye konuştu.

Kaynak: A Haber

Kategoriler