Anasayfa » Adil Öksüz’ün kardeşi hakim karşısına çıktı
FETÖ'de Bugün

Adil Öksüz’ün kardeşi hakim karşısına çıktı

Karabük’te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Karabük Üniversitesinde görev yapmış, aralarında FETÖ’nün “hava kuvvetleri imamı” olduğu belirtilen firari Adil Öksüz’ün kardeşi Ahmet Öksüz’ün de bulunduğu 16 şüpheli hakkında açılan davanın görülmesine başlandı.

Ahmet Öksüz, ağabeyi Adil Öksüz yüzünden tutuklandığını iddia ederek, herkesin kendi işlediği suçtan sorumlu olduğunu kaydetti.

Eski telefonunu yok etmiş

Mahkeme Heyeti Başkanı Muhammet Zafer Terzi’nin “15 Temmuz’dan sonra telefonunu neden değiştirdin?” sorusuna Öksüz, şöyle yanıt verdi:

“Telefonumun bir kaza sonucu camı kırıldı. Tamire götürdüğümde telefonun eski bir sürüm olduğunu, 21 gün içinde teslim edilemeyeceğinin belirtilmesi üzerine yenisini aldım ve eskisini çöpe attım.”

Terzi’nin, “Telefonu saklama gereği hissetmediniz mi?” sorusuna “Hayır” cevabını veren Öksüz, “15 Temmuz’da yıllık izinde İstanbul’da bulunuyordum. İş yerimdeki bilgisayar ve hard diskimi yanıma almıştım. O yüzden iş yerimde evimde yapılan aramalarda bulunmadı. Daha sonra bunları teslim ettim.” ifadelerini kullandı.

Eşi ByLock kullanıcısı

Terzi’nin, “Eşin burada mı?” sorusunu “Hayır” diyerek yanıtlayan Öksüz, “Neden burada değil?” sorusuna ise “Su anda gözaltında.” cevabını verdi.

Mahkeme başkanının, “Eşiniz ByLock’u kullandığı için gözaltında, bundan haberiniz var mıydı?” sorusu üzerine Öksüz, “Haberim yoktu” şeklinde yanıt verdi. Terzi’nin, “Bu normal mi?” sorusuna da Öksüz, “Eşime güveniyorum, onun yanlış bir iş yapmayacağına inanıyorum.” karşılığını verdi.

Haklarında kamu davası açılan sanıkların, TCK’nın 314/2 maddesi gereğince “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

Kaynak: AA

Kategoriler