Anasayfa » Adil Öksüz’ün eşyalarını teslim eden kişi akrabası çıktı
FETÖ'de Bugün

Adil Öksüz’ün eşyalarını teslim eden kişi akrabası çıktı

Gözaltına alındığında el koyulan delil niteliğindeki eşyaları Adil Öksüz’e teslim eden Başçavuş Zeki Çınkır, Öksüz’ün akrabası çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye göre 17 Temmuz’u 18 Temmuz’a bağlayan gece şüpheli Merkez Karakol Komutanı Erol Özdemir, nezarethanede bir hemşerilerinin olduğunu söyleyerek Zeki Çınkır’ı Adil Öksüz’ün yanına götürdü.

Adil Öksüz’le bir süre görüşen Çınkır, şüpheli Hüsrev Arslan’a, Öksüz’ün sivil olduğunu anlattı. Bunun üzerine Arslan, Öksüz’e böyle bir ortamda neden gezdiğini sordu. Öksüz de “tarla bakmaya geldiği” yalanını söyledi ve 18 Temmuz sabahı Sulh Ceza Hâkimliği kararıyla serbest bırakıldıktan sonra eşyalarını teslim aldı.

Adil Öksüz’ün eşyaları ile telefonları, Başçavuş Çınkır tarafından tutanakla teslim edildi. Teslim edilen eşyalar arasında Öksüz’ün GPS cihazı da yer aldı.

Öksüz, adliyeden ayrıldıktan birkaç saat sonra Zeki Çınkır’ı arayarak nezarethanede kalan kemeri ile saatini istedi. Çınkır ise nezarethanenin kalabalık olduğunu söyleyerek “Herkesin eşyaları teslim edildikten sonra gelip alırsın.” dedi. Ancak tekrar aradığında Öksüz, Sakarya’ya gittiğini ve eşyaları almaya gelmeyeceğini söyledi. Saat ve kemer de Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edildi.

İddianamede, eşyaların ve cihazların delilleri ve delil bulma imkânını ortadan kaldıracak şekilde Adil Öksüz’e Zeki Çınkır tarafından teslim edildiği belirtildi. Çınkır’ın eşinin halası Hüsne Öksüz’ün Adil Öksüz’ün akrabalarından Mehmet Öksüz ile evli olduğu ve Çınkır ile Öksüz’ün akrabalık ilişkisi bulunduğu iddianamede vurgulandı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler