Anasayfa » ‘Adil Öksüz’ün eşi ABD’de lüks içinde yaşarken insanlar burada sürünüyor’
FETÖ'de Bugün

‘Adil Öksüz’ün eşi ABD’de lüks içinde yaşarken insanlar burada sürünüyor’

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik 76 “mahrem imam” ile 81 askeri personelin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde görülen duruşmada, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen sanık eski pilot M.Y, savunma yaptı.

Meslekten ihraç edilmeden önce Akıncı Üssü’nde F-16 pilotu olarak görev yaptığını belirten M.Y, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’da yıllık izinde olduğunu ifade etti.

Öksüz’ün eşi ABD’de lüks içinde”

Darbe teşebbüsüne katkı sunacak herhangi bir eylemde bulunmadığını, hakkındaki soruşturmanın ilk aşamasından itibaren hiçbir etki altında kalmadan yargıya bildiklerini anlattığını dile getiren M.Y, şunları söyledi:

Adil Öksüz denilen adamın eşi ABD’de villalarda lüks içinde yaşarken biz burada sürünüyoruz. Herkes örgüte dair bildiğini anlatmalı, karar merci devlet de gereğini yapmalıdır. Etkin pişmanlık hükümlerden yararlanmak ve bu yolu seçmek çok da kolay değil, bunu biliyorum. Buna rağmen bütün sonuçlarına razıyım. Gözaltında bulunduğum sırada, örgüt üyeliği nedeniyle nezarette bulunan 4 kişinin etkin pişmanlıktan yararlanmalarını sağlayarak örgüte dair bildiklerini anlatmalarını sağladım. Örgütün çözülmesine olanak sağlayacaksa her ortamda bildiğimi anlatacağım.”

“Anlatmasaydı ihraç ettirmezdik”

Etkin pişmanlık hükümleri kapsamında bildiklerini anlattığı için meslekten ihraç edildiğini düşündüğünü iddia eden M.Y, bu konuya ilişkin görüştüğü sanık eski Yarbay Nail Bülbül’ün itirafçı olan bir askeri kastederek “Anlatmasaydı ihraç ettirmezdik.” dediğini aktardı.

“FETÖ elebaşının gömleğini getirdiler”

Örgütle ilişkisinin olduğu dönemde düzenlenen bir okuma yarışmasında birinci olduğu için ödüllendirilmek istendiğine dikkati çeken M.Y, “O dönmede herkesin okuduğu kitap sayfa sayısını alıyorlardı. Ben de sayıları rastgele yazıyordum, birinci olmuşum. Benimle ilgilenen örgüt abisi, okumada birinci olunca hediye olarak Fetullah Gülen’in bir gömleğini getirmişti. Ben de bunu kabul etmedim, getirene iade ettim. Zaten gömleğin benimle alakası yoktu.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Kategoriler