Anasayfa » Adil Öksüz’le toplantı yapan albay darbeyi bilmiyormuş
FETÖ'de Bugün

Adil Öksüz’le toplantı yapan albay darbeyi bilmiyormuş

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili aralarında sözde “Yurtta Sulh Konseyi” üyelerinin de bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davanın üçüncü celsesi başladı.

Davanın bugünkü celsesinde darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Harekat Başkanlığı Teşkilat Şube Müdürlüğünde görevli eski Kurmay Albay Bilal Akyüz savunma yaptı. Yurtta Sulh Konseyi içerisinde yer aldığı sonucuna nasıl varıldığını anlayamadığını ifade eden Akyüz, üzerine atılı suçlamaların hiçbirini kabul etmedi. Kendisine kumpas kurulduğunu savunan Akyüz, savcının yazdığı iddianame ile her şeyin üzerine yıkıldığını iddia ederek “Çoktan asıldım bile.” dedi.

Kimin yaptığını bilmiyormuş

Mahkeme Başkanı Oğuz Dik’in, “Sence darbe girişimini kim yaptı?” sorusu üzerine Akyüz, “Bunu siz çıkaracaksınız, ben bilmiyorum. Ben kimin organize ettiğini, kimin yaptığını bilmiyorum.” dedi.

15 Temmuz’dan sonra Bilal Akyüz’ün aracında yapılan aramada, darbe girişimine ilişkin notlar bulunmuştu.

Sanık avukatı ile müştekiler arasında tartışma

Akyüz’ün savunmasının ardından söz alan müdafi avukatı Günay Kodaz, sanıklara tepki gösteren müşteki yakınlarının bu tutumunun kayda geçirilmesini istedi. Bu sözler üzerine tepki gösteren müştekiler ile Kodaz arasında tartışma yaşandı. Kodaz, tepki gösteren müştekilerin salondan çıkarılmasını, çıkarılmadığı takdirde Akyüz’ün avukatlığından çekileceğini söyledi. Tepki gösteren iki müşteki salondan çıkarıldı. CMK ile atandığını anımsatan Kodaz, adaletin tecellisi için görevlerini zorunlu olarak yaptıklarını belirtti.

Kaynak: Milliyet

Kategoriler