Anasayfa » Adil Öksüz’le para trafiğine ‘arsa’ savunması
FETÖ'de Bugün

Adil Öksüz’le para trafiğine ‘arsa’ savunması

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) yapılanmasına ilişkin hazırlanan iddianamede, Yrd. Doç. Dr. İsmail Acar’ın, 15 yıla kadar hapsi istendi.

İddianamede, açığa alındıktan sonra “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçlamasıyla tutuklanan DEÜ İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi İsmail Acar’ın çocuklarının kapatılan Yamanlar Koleji’nde okuduğuna ve eşinin de aynı okulda öğretmenlik yaptığına vurgu yapıldı. Acar’ın, 1985-1990 yılları arasında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde birlikte okudukları sınıf arkadaşı, örgütün “Hava Kuvvetleri imamı” Adil Öksüz’e para yolladığı da belirtildi.

Adil Öksüz gibi “arsa” savunması yaptı

Acar, Öksüz’le bağlantısına ilişkin Ankara’ya yapılan ihbarların gerçeği yansıtmadığını, ihbarı yapan kişiyle husumetli olduğunu iddia etti.

Öksüz’ün hazırladığı doktora tezinin bir kısmını okuyarak düzeltmesinden dolayı kendisine para teklif ettiğini ancak bunu kabul etmediğini ileri süren Acar, “Hesapta bulunduğu belirtilen yaklaşık 10 bin liralık rakam, sınıf arkadaşım olan Adil Öksüz’den borç aldığım paradır. Bu para, Kısıkköy’deki arsayı almak için kendisinden aldığım paradır. Bu parayı ona tekrar aynı banka ile havale aracılığıyla ödedim fakat ne zaman ödediğimi hatırlamıyorum.” dedi.

Acar’ın nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinde konuya ilişkin verdiği beyanında ise “Adil Öksüz’le birkaç ortak arsa aldık. Dönümün miktarı sebebiyle tek kişinin üzerine tapu kaydının yapılmaması gerekiyordu. Tapu kaydı A.B.B. (FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturmada şüpheli) isimli kişinin üzerine yapıldı. Kendi aramızda yazılı tutanak tuttuk. Eşlerimizi de şahit gösterdik.” savunması yaptı.

İsmail Acar, örgüt elebaşı Fetullah Gülen’le ilgili yazılan “M. Fetullah Gülen Hocaefendi: Bir Alim Portresi” isimli kitabında yazılı olan makaleye ilişkin de “Konuşmamdan alıp makale haline getirmişler, basmışlar. 10 gün sonra haberim oldu, isteğimle yazdığım bir konu değildir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Kategoriler