Anasayfa » Adil Öksüz’le 177 kez görüşmüş
FETÖ'de Bugün

Adil Öksüz’le 177 kez görüşmüş

FETÖ elebaşıları Adil Öksüz ve Kemal Batmaz ile 15 Temmuz öncesi Eskişehir Hava Harekat Merkezi’nde nöbetçi komutan olarak görevli olan Tuğgeneral Recep Ünal’ın bağlantısı deşifre oldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Akıncı Üssü’nde yakalanan sivil imamlara yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklu imam Kemal Batmaz, dördüncü kez ifade verdi. Soruşturma Savcısı Ramazan Dinç’in Adil Öksüz ile aynı tarihlerde ABD’ye gitmesiyle ilgili soru üzerine Batmaz, “ABD seyahatlerinin aynı tarihe denk gelmesi tamamen tesadüf. Görüntülerde yan yana yürüyor olmamız da tesadüftür” yanıtını verdi.

Öksüz ve Batmaz’ın HTS kayıtlarını inceleyen savcılık, ikilinin 2010 yılı itibariyle 925 görüştüğünü tespit etti. Ayrıca Batmaz’ın Öksüz’ün kayın biraderi Abdülhadi Yıldırım’ın kullandığı hatla 2010 yılı sonrasında bin 100 kez görüşme yaptığı belirlendi. Savcı Dinç’in bu görüşmelere ilişkin sorusu üzerine ise Batmaz, “Adil Öksüz ile görüşme yaptığımı hatırlamıyorum. Abdülhadi Yıldırım’ı 8-10 yıldır tanırım. Öksüz’ü tanımam” diyerek geçiştirdi. Dinç, Batmaz’a darbe gecesi Eskişehir Hava Harekat Merkezinde nöbetçi komutan olan Tuğgeneral Recep Ünal’ı tanıyıp tanımadığı sordu. Batmaz’ın “Hayır, tanımıyorum” demesi üzerine ise Dinç, “Tuğgeneral Ünal ile Öksüz arasında 177 kez, senin kullandığın hat ile de 62 kez görüşme yaptığın tespit edildi” dedi. Batmaz, buna karşılık, “Recep Ünal’ı tanımıyorum. Şirket hatlarımdan ya da başkası adına kayıtlı ve benim kullandığım iddia edilen hatlardan Ünal ile görüşme yapmadım” dedi.

Kaynak: Star

Kategoriler