Anasayfa » Adil Öksüz Sakarya’da aranırken İstanbul’da lüks rezidansta toplantı yapıyormuş
FETÖ'de Bugün

Adil Öksüz Sakarya’da aranırken İstanbul’da lüks rezidansta toplantı yapıyormuş

Adil Öksüz’ü arayan ekibin başında bulunan polis müdürü Ercan Özoğluöz’ün FETÖ’den tutuklanmasının ardından gözler yeniden Sakarya’ya çevrildi.

Sakarya’daki yaylalarda arandığı sırada Öksüz’ün HTS kayıtlarına göre Ataşehir’de 50 katlı ünlü bir rezidansta toplantı yaptığı ortaya çıktı. Kayıtlara göre Öksüz’ün yanında bir akrabası ve 4 örgüt imamı daha bulunuyordu.

FETÖ tutuklusu eski Sakarya Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ercan Özoğluöz yönetimindeki ekibin yaylalarda aradığı Adil Öksüz, Ataşehir’deki rezidansta toplantı yaptıktan sonra cep telefonunu susturarak kayıplara karıştı.

Tutuklanan Emniyet Müdürü Ercan Özoğluöz’la ilgili detaylar da ortaya çıktı. Özoğluöz, 17-25 Aralık sürecinden hemen önce Sakarya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne “müdür yardımcısı” olarak atandı. FETÖ ilişkisinden şüphelenilen Özoğluöz, 15 Ağustos 2014’te Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü olarak tayin edildi.

O dönemde Sakarya İl Emniyet Müdürü olan Eyüp Pınarbaşı, Ercan Özoğluöz’ün bazı mafya gruplarıyla olan ilişkisini de belirterek görevden alınması için üst makamlara resmi yazı ile başvurdu. Ancak bu yazı dikkate alınmadı. Pınarbaşı, çareyi Ercan Özoğluöz’ün emniyet binasına girmesini yasaklamakta buldu.

Bir türlü görevinden alınamayan Emniyet Müdürü Ercan Özoğluöz, MİT’in ulaştığı SD karttaki bilgilerle başlayan mahrem imamlar soruşturması kapsamında FETÖ’nün kripto polis müdürlerinden olduğu tespit edilince açığa alındı.

Kaynak: Habertürk

Kategoriler