Anasayfa » Adil Öksüz de ByLock kullanmış
FETÖ'de Bugün

Adil Öksüz de ByLock kullanmış

Örgütün firari sivil imamı Adil Öksüz’ün de aralarında yer aldığı 9 FETÖ’cü hakkında hazırlanan yeni iddianamede, Öksüz’ün ByLock kullanıcısı olduğu belirtildi.

İddianamede FETÖ’nün üst düzey isimleri var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Adil Öksüz’ün de aralarında yer aldığı 9 kişi hakkında “silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek” suçlamasıyla yeni iddianame düzenledi. İddianamede, FETÖ’nün yöneticisi konumundaki Ahmet Kurucan, Harun Tokak, İsmet Aksoy, Murat Karabulut, Mustafa Özcan, Sait Aksoy, Süleyman Tiftik ve Şerif Ali Tekalan ile darbe girişimi gecesi Akıncı Üssü’nde olduğu ortaya çıkan, serbest bırakılmasının ardından ortadan kaybolan, yurt içi ve dışında halen aranan Adil Öksüz şüpheli olarak yer aldı.

“FETÖ çatı davası” ile birleştirilmesi talebi

İddianamede, “şüphelilerin, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği alçak darbe teşebbüsüyle gerçek yüzünü gösteren FETÖ’nün üyesi ve yöneticileri arasında yer aldıkları” belirtildi. Şüphelilerin, örgüt mensuplarınca kullanılan ve normal yollardan yüklenip kullanılması mümkün olmayan kapalı devre haberleşme programı ByLock’u aktif şekilde kullandıkları” bilgisinin yer aldığı iddianamenin kabul edilerek “FETÖ çatı davası” ile birleştirilmesi talebinde bulunuldu.

Kaynak: Sabah

Kategoriler