Anasayfa » ‘ABD’nin tahsis ettiği 400 dönüm araziden bizi bölmeye çalışıyor’
FETÖ'de Bugün

‘ABD’nin tahsis ettiği 400 dönüm araziden bizi bölmeye çalışıyor’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde konuştu.

Polis Amirleri Eğitim Merkezindeki eğitimlerini tamamlayarak göreve başlamayı hak eden bin 859 komiser yardımcısını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Akademisinin geçmişte FETÖ tarafından sinsice kontrol altına alındığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sınavlarından terfilerine kadar her konuda hakka, hukuka, ahlaka aykırı yollarla elde ettikleri gücü, devleti ele geçirmek için kullanan FETÖ, sonunda işi millete saldırmaya kadar vardırdı. 17-25 Aralık’ın ardından başlattığımız mücadeleyi 15 Temmuz’dan sonra hızlandırarak bu ihanet çetesini devletten de ülkeden de temizledik, temizlemeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘ABD’nin tahsis ettiği 400 dönüm araziden yönetiyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu değerlendirmelerde bulundu:

“Adam ilkokul mezunu, herhangi bir şeyi yok, takılmışlar peşine gidiyorlar. Şu anda da birçoğu kaçmış, Pensilvanya’da onun kaşanesinde onunla beraber yaşıyorlar. 400 dönüm araziyi Amerika onlara tahsis etmiş, orada beraber ‘Dünyada 160 ülkeyi buradan idare ediyoruz.’ diyorlar. Ama Amerika’dan bir ses çıkıyor mu? Çıkmıyor. Defaatle görüşmemize, 85 koli dosyayı bunlara göndermemize rağmen ses çıkıyor mu? Çıkmıyor. Buradan ne demek istediğimi anlıyor musunuz? Birileri bizi bir yerlerden idare etmeye çalışıyor. Birileri bizi bir yerlerden bölmeye, parçalamaya çalışıyor. Fakat bu milleti de bu ülkeyi de bölemeyecekler, parçalayamayacaklar.”

‘Sizde de bir papaz var’

ABD Başkanı Trump’ın, Türkiye’de tutuklu bulunan papaz Andrew Craig Brunson iadesini istemesiyle ilgili de konuşan Erdoğan, “Bizden papaz istiyorlar. Sizde de bir papaz var, Pensilvanya’da yaşıyor. İade edin, yargılayalım.” şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Kategoriler