Anasayfa » ABD’li savcı FETÖ’cü polisleri savundu
FETÖ'de Bugün

ABD’li savcı FETÖ’cü polisleri savundu

New York’ta tutuklu bulunan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın yargılandığı davanın savcısı, FETÖ’cü polisleri savundu.

Savcılığın, mahkemeye delil olarak sunduğu ve kaynağını açıklamayı reddettiği ses kayıtlarını FETÖ’nün söylemiyle savunması dikkat çekti.

FETÖ’cü polisler görevlerini yapmış

Savcı Yardımcısı David Denton, ses kayıtlarını alan FETÖ’cü polislerin görevlerini yaptığını savunarak onlardan birinin de mahkemede tanık olarak ifade vereceğini söyledi.

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Atilla’nın avukatlarından Victor Rocco ise savcılığının mahkemeye delil olarak sunduğu ve kaynağını açıklamayı reddettiği ses kayıtlarını eleştirdi.

Rocco, jüri üyelerine “ABD’li savcılar bu ülkede dinleme yapıp elde ettikleri ses kayıtlarını hükûmetten habersiz başka bir ülkeye verse ve bunlar delil olarak kullanılsa ne yapardınız?” sorusunu yöneltti.

Olayın geçmişi

İran’a yönelik yaptırımları delme, banka dolandırıcılığı ve kara para aklamak gibi 6 ayrı suç atfedilen Sarraf geçen yıl mart ayında ABD’de tutuklanmıştı.

Atilla ise 27 Mart’ta JFK Havalimanı’ndan Türkiye’ye gitmek üzereyken gözaltına alınmış ve ardından tutuklanmıştı.

Kaynak: AA

Kategoriler