Anasayfa » “ABD samimiyse FETÖ’cülerin vizelerini iptal etsin”
FETÖ'de Bugün

“ABD samimiyse FETÖ’cülerin vizelerini iptal etsin”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD’nin Ankara Büyükelçiliğinin Adil Öksüz’le ilgili yapılan açıklamasının tatmin edici olmadığını söyledi.

Bozdağ, şunları söyledi:

“Eğer Türk polisiyle, Türkiye devletiyle darbe teşebbüsüne karşı, ABD yetkili makamları ve ABD samimi bir işbirliği içinde olmak istiyorsa şu anda yüzlerce FETÖ terör örgütü mensubu ABD’de, onların vizelerini, oturma izinlerini niye iptal etmediler? Şu anda terör örgütü elebaşı Gülen, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde ikamet ediyor. Hiçbir kısıtlamaya, engellemeye tabi tutulmadan orada terör faaliyetlerine devam ediyor. ABD’den bu konuda hassasiyet ve samimi işbirliği beklerken, hassasiyetin ‘h’si yok.”

“Adil Öksüz dışında ne kadar FETÖ’cü varsa, hepsi ABD’de, hepsinin vizesi var. ABD bu vizeleri iptal etmeli. Sayın Büyükelçi’nin yaptığı açıklamanın samimi bir işbirliğinin somut göstergesi olarak kabul edilebilmesi için bu vizelerin de iptal edilmesi lazım. Söz konusu telefonla arama pek çok soruyu beraberinde getirdi ve çoğalan soruların cevabını da böyle bir izah yerine getiremez. Adil Öksüz’ün Türkiye dışına çıkarılma teşebbüsünün başarılı olduğuna inanmıyorum. Adil Öksüz bana göre, Türkiye’de birileri tarafından saklanıyor. FETÖ terör örgütü, Adil Öksüz’ü infaz etmiş olabilir mi? Bilemiyoruz. Adil Öksüz, yakalanıp, konuşturulduğu takdirde darbe teşebbüsünün bütün sorularına cevap verecek, karanlık birçok konuyu aydınlatacak isimlerden biri.”

“FETÖ bir örgüt üyesi adına Kanada’da büyük bir çiftlik satın aldı. Satın alınan çiftliğin bulunduğu şehri, tapu verilerini ABD Adalet Bakanlığına ilettik. FETÖ elebaşı Gülen’in geçici olarak tutuklanmaması halinde kaçabileceğine yönelik endişeler ABD’ye iletildi.”

Kaynak: Sabah

Kategoriler