Anasayfa » 73 FETÖ ablasına dava açıldı
FETÖ'de Bugün

73 FETÖ ablasına dava açıldı

“FETÖ’nün abla yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 73 şüpheli hakkında dava açıldı.

İstanbul merkezli 7 ilde başlatılan operasyonda 40 “FETÖ ablası” gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin ByLock kullanıcısı olduğu belirlendi.

Eski MİT görevlisiyle görüşmüş

Alınan ifadelerde, örgütün “abla yapılanması”nın finansmanından Çiğdem A.’nın sorumlu olduğu ortaya çıktı. Çiğdem A.’nın, 30 Kasım 2016 günü bir erkek şahıs tarafından ankesörlü telefondan arandığı ve bu şahısla buluştuğu kaydedildi. İkilinin buluşma yerine cep telefonlarını bırakmak suretiyle gittikleri belirlendi. Buluşma adım adım izlenirken FETÖ ablası ile buluşan şahsın Aykut Akbulut olduğu tespit edildi. 15 Temmuz darbe girişimine kadar MİT bünyesinde görev yapan Akbulut’un, FETÖ şüphesi nedeniyle MİT’le ilişiğinin kesildiği ve kurumdan ihraç edildiği öğrenildi. Akbulut hakkında ayrı bir soruşturma yürütüldüğü de belirlendi.

Kocası da FETÖ’den aranıyor

Çiğdem A.’nın Ümraniye’deki bir AVM’de faaliyet gösteren eczanenin sahibi olduğu, avukat eşinin de FETÖ üyeliğinden arandığı ve ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi. 15 Temmuz öncesi Çiğdem A. ve eşi Yusuf A.’nın, himmet adı altında örgüte para topladıkları da öğrenildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler