Anasayfa » 667 sayılı KHK ile 9103 polis açığa alındı
FETÖ'de Bugün

667 sayılı KHK ile 9103 polis açığa alındı

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubunun görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünün genelgesiyle açığa alınan 9 bin 103 polis arasında çeşitli derecelerden toplam 115 müdür bulunuyor. Bunlardan beş tanesi 1. sınıf emniyet müdürü fakat kritik veya aktif birimlerde değiller. Aralarında aktif görevde olan il emniyet müdürü de yok. Açığa alınan bazı isimlerden bazıları Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM gibi kritik yerlerde görevli.

17 kişi Beştepe’den, 26 kişi TBMM’den

Açığa alınan müdürler arasında Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığında görevli 3. sınıf Emniyet Müdürü İbrahim Kaya, 4. sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Çiftçi, Emniyet Amiri Burak Kayar, Komiser Mehmet Bacaksız ve komiser yardımcıları Ali Eyüp, İbrahim Ceylan, Kenan Koç, Ergün Bozok, Halil İbrahim Çubuk ve polis memurları Tunahan Soylu, Sinan Şahbudak, Sinan Çezik, Emrah Apaydın, Ali Çiktemtepe ve Didem Ceylan da var. TBMM Koordinasyon Daire Başkanlığında görevli emniyet amiri Halil Ürkmez, Komiser Murat Kayabaşı ve 24 polis memuru da listede dikkat çeken isimlerden. Açığa alınanlar arasında Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığından ve yabancı devlet adamlarının da sıkça ziyaret ettiği Milli Saraylar Koruma Şube Müdürlüğünden polis memurları da var.

Açığa alınan polislerin tam listesi için tıklayın

Kaynak: Milliyet

Kategoriler