Anasayfa » 176 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı
FETÖ'de Bugün

176 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanması soruşturması kapsamında, 176 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Dairesi Başkanlığı ve İstanbul Emniyet TEM Şube Müdürlüğü arasındaki koordineli çalışma sonucunda tespit edilen tamamı muvazzaf 176 askerî personel hakkında eş zamanlı olarak yakalama ve gözaltı talimatı verildiği bildirildi.

Haklarında gözaltı kararı verilen askerlerin 100’ü Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 33’ü Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 37’si Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 6’sı Sahil Güvenlik Komutanlığına mensup 1 albay, 2 yarbay, 5 binbaşı, 7 yüzbaşı, 100 üsteğmen, 18 teğmen ve 43 astsubay olduğu kaydedildi.

Şüphelilerin yakalanmaları ve gözaltına alınmaları işlemlerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, Organize Suçlarla Mücadele ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince müştereken devam edildiği belirtildi.

Başsavcılık ayrıca FETÖ’nün TSK içerisine sızmış ve haâlen deşifre edilemeyen mensuplarının olduğu, bu yönüyle devletin anayasal düzeni ve bekası açısından hâlen en büyük tehlikeyi ihtiva eden terör örgütü olduğunun altını çizdi.

Kaynak: AA

Kategoriler