Anasayfa » 17 Aralık’ın kumpasçı emniyet müdürüne FETÖ maaş bağlamış
FETÖ'de Bugün

17 Aralık’ın kumpasçı emniyet müdürüne FETÖ maaş bağlamış

17 Aralık darbe girişiminin kilit isimlerinden biri olan eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu’nun ilişkileri deşifre oldu.

FETÖ itirafçısı olan mahrem abisi S.Y., Fatih Üniversitesinde öğretim üyeliği yaptığını anlatarak “Yasin Topçu, gerçekleştirdiğim sohbetlere katılıyordu. 17-25 Aralık’tan sonra meslekten ihraç edilince ona aylık 3000 lira maaş bağladık. Maaşı bir üst abi bana elden veriyordu. Ben de Topçu’ya yine elden veriyodum.” diye konuştu.

ByLock ile haberleştiler

Topçu’yla ByLock aracılığıyla haberleştiklerini anlatan S.Y., “Yasin Topçu ile 17 Aralık operasyonu hakkında uzun uzun konuştuk. Topçu operasyonu önce yapmaya çekindi. Sonradan karar verdi. Yakup Saygılı operasyon öncesi ‘Gazamız mübarek olsun.’ diyerek herkesi motive etti.” dedi.

CHP’den milletvekili aday adayı oldu

Yasin Topçu 2 Mart 2015’te CHP’den İstanbul milletvekili aday adayı oldu. Topçu’nun adaylığı, FETÖ’nün CHP’yi kontrol altına almasına yönelik hamlelerinden biri olarak değerlendirildi.

17 Aralık darbe girişimine karşı yürütülen savcılık soruşturması kapsamında tutuklanan Topçu, hâlen İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanıyor.

Kaynak: Sabah

Kategoriler