Anasayfa » 15 Temmuz’da sela okumayan imam ByLock kullanıcısı çıktı
FETÖ'de Bugün

15 Temmuz’da sela okumayan imam ByLock kullanıcısı çıktı

Antalya’nın Kaş ilçesinde 15 Temmuz gecesi sela okumayan imamın yargılandığı Antalya 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada yargılanması devam ediyor.

Tutuklu sanık Kazım Y, tutuksuz yargılanan eşi P.Y, avukatları ve yakınlarının katıldığı duruşmada, görev yaptığı camide sela okumayan sanığın ByLock kullanıcısı olduğu tespitine yer verildi.

Duruşmada savunması alınan eski imam Kazım Y., Antalya’nın Kaş ilçesi Sütleğen Mahallesi’ndeki Merkez Camisi’nde imam hatip olarak görev yaptığını söyledi. Terör örgütü suçlamasını kabul etmeyen Kazım Y., çocuklarını FETÖ’nün okulları ve yurtlarına gönderdiğini kabul etti.

Tanık ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını savunan Kazım Y, darbe girişimini televizyondan öğrendiğini, yaşananlara anlam veremediği için yatıp uyuduğunu iddia etti. Hatırlamadığı bir saatte sela okuması için uyandırıldığını belirten Kazım Y., abdest alıp camiye gittiği sırada görevli olduğu camiden sela seslerinin yükseldiğini savundu.

Duruşmada, tanık olarak dinlenen A.K., Kazım Y.’nin örgüt içinde aktif olarak çalıştığını, kermeslerde görev aldığını ve Kurban Bayramı’nda örgüt için deri topladığını belirtti.

Tanık R.S. ise Kazım Y.’nin darbe girişim gecesi sela okumak istemediğini, sanığın kalkışmanın seyri değişince saat 03.00’ten sonra sela okuduğunu söyledi.

R.Ç. de selanın sanık tarafından değil, aynı mahallede bulunan başka bir imam tarafından okunduğunu söyledi.

Duruşmada, sanığın FETÖ’ye bağlı bir derneğe üyeliği bulunduğu ve ByLock kullanıcısı olduğuna yönelik tespit tutanağı da okundu.

Kaynak: AA

Kategoriler