Anasayfa » 15 Temmuz’da köprüdeki hiç bir asker masum değil
FETÖ'de Bugün

15 Temmuz’da köprüdeki hiç bir asker masum değil

İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında köprüde darbeye fiili olarak katılım gösteren FETÖ’cü hainlere yönelik mağdurlaştırma çabasına tepki gösterdi. Çalışkan, o gün köprüde olanların hiç birinin masum olmadığını belirtti.

15 Temmuz Derneği ve Marmara Üniversitesi iş birliğinde Hafıza 15 Temmuz’da gerçekleştirilen “Hafızanda ne var? – Harbi Konuşmalar” konulu etkinlikte konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Boğaziçi Köprüsü’nü trafiğe kapatan, 34 vatan evladını şehit eden FETÖ’cü  darbecilerin aklanması yönelik yürütülen kampanyaya çok sert çıktı. Köprüde darbeye fiilen katılanların hiç birinin masum olmadığını dile getiren Çalışkan, defalarca teslim olunması yönünde çağrı yapıldığını ancak darbecilerin teslim olmadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Kendi gözlerimle şahit oldum

“Yarım saat bir saatten bahsetmiyoruz. Akşam 22.00’den sabah 06.00-07.00’ye kadar bir süreden bahsediyoruz. Şimdi kimi zorla bir yere getirirseniz getirin yarım saat tutabilirsiniz, bir saat tutabilirsiniz, 3 saat tutabilirsiniz ama 8-10 saat o kurşunların arasında tutamazsınız. Köprü için çok net söylüyorum. Bunu da birtakım mahkemelerin verdiği karara rağmen söylüyorum. Oradan, olaydan, köprüden beraat eden insanlar var. Mahkeme kararına saygımız ayrı bir şey ama benim şahit olduğum, gözlerimle gördüğüm, bu memleket ve vatan sevgisinden dolayı söylemem gereken bir şey var; oradaki hiçbir asker masum değil. Neden masum değil? Oradaki hiçbir askeri tanımam, kimin çocuğudur, kimin yakınıdır, dünya görüşü nedir ben bilmem. Ben gördüklerimi söylüyorum.”

Kaynak: AA

Etiketler

Kategoriler