Anasayfa » FETÖ’cü hâkim ve savcıları ‘gaybubet birimi’ korumuş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü hâkim ve savcıları ‘gaybubet birimi’ korumuş

FETÖ’nün, yargı mensubu üyelerini “gaybubet birimi” ile koruduğu tespit edildi.

Eski Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Ömer Köroğlu hakkında “FETÖ üyeliği” iddiasıyla hazırlanan iddianamede, FETÖ’cü yargı mensupları hakkında soruşturmalar başlamasının ardından örgütün bu kişileri tutuklama gibi tedbirlerden korumak için kurduğu birim deşifre edildi. “Göz önünde bulunmama” anlamına gelen “gaybubet” isimli birim kuran örgüt, bu birimde görev yapan sivil imamları hâkim ve savcıları saklamakla görevlendirdi.

Birimin sorumlularının ise örgüt içerisinde yargı mensuplarından sorumlu sivil imam olarak nitelendirilen Levent Özgüzel ile dönemin Yargıtay Tetkik Hâkimi Ali Çetin olduğu tespit edildi.

“Kozmik oda” savcısı da gaybubet evlerinde saklanmış

Kamuoyunda “Kozmik Oda” soruşturması olarak bilinen soruşturmayı yürüten eski savcı Mustafa Bilgili ve soruşturmaya ilişkin kararlar veren eski hâkim Nihal Uslu örgütün “gaybubet evlerinde” saklandı.

FETÖ’nün verdiği görevle hareket eden sivil imam Levent Özgüzel’in, ByLock üzerinden yaptığı görüşmeler sonucu bu kişilerden temin ettiği evrakları örgüt içerisinde oluşturulan “üst kurula” ulaştırmak üzere kendisinden sorumlu kişiye gönderdiği ve gelen cevapları da örgüt mensuplarına göndererek savunmalarının hazırlanmasını sağladığı bilgisine de iddianamede yer verildi.

Kaynak: AA

Kategoriler