Anasayfa » Alparslan Kuytul FETÖ’den destek almaya devam ediyor
FETÖ'de Bugün

Alparslan Kuytul FETÖ’den destek almaya devam ediyor

alparslan-kuytul-kimdir-neden-gozaltina-alindi
Alparslan Kuytul FETÖ

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, 9 Nisan’da gözaltına alındı. “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, gasp, adam yaralamaya azmettirme” suçlamasıyla gözaltına alınan Kuytul hakkında iş insanı Koray Sarısaçlı’nın kaçırılmasına yönelik soruşturmada yakalama kararı bulunuyordu. Kuytul’un Sarısaçlı’ya zorla 7 milyon dolarlık senet imzalattığı ve adamları Yusuf Tapan, Haydar Akoraler, Rıdvan Taş ve Erol Ardıç’ın Sarısaçlı’yı kaçırarak işkence etmesinden sorumlu olduğu ifade edildi. Savcılık tarafından ifadesi alınan ve üzerine atılı suçlamaları reddeden Kuytul, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Kuytul’un Adana Kürkçüler Cezaevi’nden, Ağrı’daki Patnos L Tipi Cezaevi’ne sevk edildiği belirtildi. Daha önce FETÖ‘yü aklamaya yönelik açıklamalarıyla gündeme gelen Kuytul’un tutuklanması ise örgüt mensuplarını rahatsız etti.

Alparslan Kuytul FETÖ sözcülüğüne soyunmuştu

Alparslan Kuytul, Şubat 2022’de firari FETÖ’cü Asım Yıldırım’ın YouTube’daki programına konuk olarak katıldı. Söz alan Kuytul, şu ifadeleri kullandı:

“Bize yapılan zulümler çok önemli değil. Size yada başka insanlara çok daha fazlası yapıldı. On binlerce insana zulüm yapılıyor. Hiçbir terörle, 15 Temmuz’la alakası olmayan nice insanlara zulümler yapıldı. Bizimki onların yanında bir hiç kalır.”

Terörle mücadeleyi gölgelemeye çalışan Kuytul, sözlerine şu cümlelerle devam etti:

“Bu ülkede çeşit çeşit damgalarla insanları damgaladılar ve bir sürü insana zulüm ettiler. Kimine ‘PKK’ dediler, kimine ‘FETÖ‘ dediler, kimine ‘DAEŞ’ dediler, kimine ‘El-Kaide’ dediler.”

Bu sözleriyle ve FETÖ’cü Yıldırım’ın programına katılmasıyla bir süre gündemde kalan Kuytul, geçtiğimiz ay Nevşin Mengü’nün programına katılarak FETÖ tetikçiliği yapmaya devam etti. FETÖ’yü aklamaya çalışan Kuytul, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ diyerek herkese zulüm yapılıyor. Suçsuz insanlar mahkemelerde, hapishanelerde süründürülüyor.”

FETÖ’cülerden Kuytul’a destek gecikmedi

Firari FETÖ‘cüler Sevinç Özarslan, Aydoğan Vatandaş, Mehmet Efe Çaman, Adem Yavuz Arslan gibi isimler, Kuytul’un tutuklanmasına tepki gösterdi.

alparslan-kuytul-kimdir-neden-gozaltina-alindi

FETÖ‘nün kapatılan yayın organı Zaman gazetesinin eski muhabiri ve firari Özarslan, “Alparslan Kuytul’u da gözaltına almaya, tutuklamaya doyamadılar.” cümlelerini kullandı.

alparslan-kuytul-kimdir-neden-gozaltina-alindi

İsviçre’ye kaçan Fehmi Acat, “Tüm cemaatlere sesleniyorum! Hadi biz kurban olduk, inandınız destek oldunuz. Alparslan Hoca tutuklandı, ona yapılanlara da mı destek olacaksınız? Zulme karşı gelmeyecek misiniz?” cümleleriyle Kuytul’un yanında oldu.

alparslan-kuytul-kimdir-neden-gozaltina-alindi

Kuytul’un muhalif olduğu için tutuklandığını iddia eden Arslan, “Umarız yakın zamanda çıkar.” dedi.

alparslan-kuytul-kimdir-neden-gozaltina-alindi

 

 

 

 

Kategoriler